Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi akıllı telefonlarında bir yeniliğe gidiyor!

Xiaomi akıllı telefonlarında bir yeniliğe gidiyor!

Xiaomi kısa süre önce Vietnam’da akıllı telefonlarının üretimine başladı. Şirket, daha sonra diğer Güneydoğu Asya pazarlarına ihraç edilecek olan cihazlarını da ülkede üretmeye başladı. Şimdi bir NikkeiAsia raporuna göre, Çinli teknoloji devi, Hong Kong merkezli bir fabrikada akıllı telefon üretimine başladı. Ayrıca Vietnam’da üretilen telefonlar Malezya ve Tayland gibi diğer ülkelere ihraç edilecek. Bu hamle, ülkenin nüfusta ve ekonomisinde bir büyüme görüldüğü ve talepte de bir artışa işaret edildiği için ortaya çıktı.

Şinasi Kaya: Xiaomi Akıllı Telefonlarında Bir Yeniliğe Gidiyor! 1

Çinli teknoloji devi Xiaomi, büyümeyi de görmesi beklenen pazarda bir yer edinmeyi umuyor. Ayrıca şirket Güney Koreli rakibi Samsung Electronics’i yakalamayı hedefliyor. Güney Kore markası şu anda satış pazar payı açısından Vietnam’daki en popüler marka konumunda. Yerel basında çıkan haberlere göre Çinli şirket, üretim konusunda Hong Kong merkezli DBG Technology’ye güveniyor. Bu fabrika yaklaşık 200.000 metrekarelik bir alanı kaplıyor ve yaklaşık 80 milyon ABD Doları yatırıma sahip.

Xiaomi akıllı telefonlarında bir yeniliğe gidiyor!

Akıllı telefonların yanı sıra, bu site aynı zamanda veri iletim ekipmanı üretiminden de sorumlu olacak. Şu an itibariyle, Xiaomi akıllı telefonlarını ağırlıklı olarak Çin ve Hindistan’da üretiyordu. Bununla birlikte, 2020’deki küresel salgın, tedarik zincirinin ciddi şekilde kesintiye uğramasına neden oldu ve bu da satışları etkiledi. Bu nedenle şirket, tedarik zincirini çeşitlendirmeyi ve yaygınlaştırmayı planlıyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar