Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi, amiral gemisi modelleri için kolları sıvadı

Xiaomi, amiral gemisi modelleri için kolları sıvadı

Son bilgilere nazaran Xiaomi, mevcut amiral gemisi telefonları için Android 14 tabanlı MIUI 14 özel arayüzünü tanıtmaya başladı. Xiaomi 13, 13 Pro ve 12T modelleri, Android 14‘ün tam sürüm yayınlanmadan evvel Android 14 Kararlı Beta güncellemesini almaya başladı.

Google’ın yeni Android 14 işletim sistemini bu ayın başlarında duyurması bekleniyordu, lakin duyuru ertelendi. Fakat markalar, bir sonraki jenerasyon Android üzerinde çalışacak kendi özel arayüzlerini hazırlıyor. GooglePixel 8 serisinin 4 Ekim’de tanıtılacağı biliniyor. Birebir tarihte Android 14’ün de resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Şu an için Xiaomi, Google’ın resmi Android 14 sürümünün yayınlanmadan evvel Kararlı Beta güncellemesini sunuyor.

Xiaomi, amiral gemisi modelleri için kolları sıvadı

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, MIUI 14 temelli Android 14 Kararlı Beta’yı alıyor ve bu güncellemeler sırasıyla V14.2.0UMCMIXM ve V14.0.2.0UMBMIXM firmware sürümlerini taşıyor. Xiaomi 12T için sunulan güncelleme ise V14.0.4.0UMQMIXM firmware sürümünü taşıyor. MIUI 14’ün beta güncellemesi yaklaşık 5.4 GB büyüklüğünde ve bu da Android 14’ün tam sürüm lansmanının yakın olduğunu gösteriyor. Bu, yazılımın resmi olarak yayınlanmadan evvelki son basamağıdır.

MIUI 14’ün son güncellemesiyle hangi değişiklik yahut eklemelerin yapıldığı hala meçhul. Lakin Kararlı Beta güncellemesi muhtemelen optimizasyonlar ve yanılgı düzeltmelerini içeriyor. Ayrıyeten, bu güncellemeye yalnızca beta programına kaydolan kullanıcıların erişimi var ve bu versiyona direkt indirip manuel olarak güncelleme yapmaları mümkün değil.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar