Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaDonanımXiaomi artık de ısıtmalı bardak modelini tanıttı!

Xiaomi artık de ısıtmalı bardak modelini tanıttı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin son eseri MIJIA Taşınabilir Elektrikli Isıtma Bardağı 2, iş seyahatlerinde sıcak su yahut çay gereksinimlerine cevap olmayı amaçlıyor. Bu yeni eser, kullanıcının kendi sıhhat ve hijyen standartlarında sıcak suya erişimini kolaylaştırıyor.

Sıradan bir termos bardağın boyutunda olan bu eser, kabloyla güç alarak çalışıyor. Yani pil ihtiyacı yok. 110/220V voltajla çalışan bu eseri yurtdışı seyahatlerinizde de rahatça taşıyabilirsiniz. 350ml su kapasitesiyle, 300W gücünde olan bu bardağın en dikkat çeken özelliği suyu 8 dakikada 99°C’ye kadar ısıtabilmesi. Xiaomi, 6 farklı sıcaklık ayarı seçeneği sunduğunu, 45ºC’den 99ºC’ye kadar sıcaklık ayarlaması yapılabileceğini belirtiyor.

Xiaomi’nin bu yeni eseri, su kaynadıktan sonra otomatik olarak akıllı sabit sıcaklık moduna geçiş yapıyor. Bu özellik sayesinde sıcaklığı 12 saate kadar koruyabiliyor. Eserin bu performansını garanti altına almak için çift katmanlı vakum yalıtım dizaynına sahip olduğunu gözlemliyoruz.

Xiaomi artık de ısıtmalı bardak modelini tanıttı!

Bu bardağın iç kısmı paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bu da uzun müddetli ve sağlıklı kullanım imkanı sunar. Tıpkı vakitte, içerideki basıncın dengelenmesi için nefes alabilen bir membran ve basınç dengeleme vanası eklenmiş. Bu, bardağın içerisindeki su ısındığında oluşan basıncın dengelenmesine yardımcı oluyor.

Güvenlik açısından, Xiaomi bu elektrikli bardağa bir sigorta eklemiş. Ayrıyeten, bardağın alt kısmında su sızdırmazlık yapısı bulunuyor. Bu sayede mümkün sızıntılara yahut dökülmelere karşı ekstra bir müdafaa sağlanmış oluyor.

Şu an için bu eser yalnızca Çin’de satışta ve Xiaomi’nin Youpin platformu üzerinden 149 yuan (~20 dolar) fiyat etiketiyle alınabilir. Küresel piyasada ne vakit satışa sunulacağına dair şimdi bir bilgi paylaşılmadı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar