Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi Redmi Buds 5 için geri sayıma geçti

Xiaomi Redmi Buds 5 için geri sayıma geçti

Xiaomi, Redmi Note 13 serisi akıllı telefonları ile birlikte Redmi Buds 5 kulaklığını Çin pazarında 21 Eylül’de tanıtacağını duyurdu. Bu duyuru, Xiaomi’nin Weibo hesabından gelen bir teaser posteri ile gerçekleştirildi. Bu poster sayesinde yeni kulaklığın dizaynını inceleyebilme talihimiz oldu.

Dikkatimizi çeken birinci şey, Redmi Buds 5‘in dizaynının bir evvelki model olan Redmi Buds 4’ten farklı oluşu. Redmi Buds 4 oval bir kılıfa ve içeri hakikat uzanan bir kulaklık dizaynına sahipken, Redmi Buds 5 ise dikdörtgen bir kılıf ve saplı bir kulaklık dizaynını benimsemiş.

Ayrıca teaser posterinden, yeni kulaklığın 46dB etkin gürültü azaltma özelliği ile geleceğini ve Mor, Siyah ve Beyaz renk seçeneklerine sahip olacağını öğreniyoruz. Birebir vakitte, 2kHz gürültü azaltma aralığına sahip olacağını ve çift mikrofonlu AI davet gürültü azaltma özelliği taşıdığını belirtiliyor.

Xiaomi Redmi Buds 5 için geri sayıma geçti

Önceki jenerasyon Redmi Buds 4, 35dB faal gürültü azaltma özelliği ile geliyordu ve 3 ANC düzeyi bulunuyordu. AI davet gürültü azaltma özelliği ve 10mm dinamik şoföre sahipti. Bu kulaklık, tek bir şarjla 30 saate kadar müzik dinleyebilme kapasitesine sahip. Her bir kulaklık ise tek şarjla 6 saat kullanılabiliyor. Süratli şarj takviyesi sayesinde 5 dakika şarjla 1 saat dinleme mühleti sunuyor.

Redmi Buds 5‘in, bir evvelki modele kıyasla daha güzel bir faal gürültü engelleme özelliğine sahip olacağı düşünülüyor. Tıpkı vakitte başka özelliklerinin de en azından bir evvelki model kadar âlâ ya da daha da güzel olması bekleniyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar