Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaNasıl Yapılır ?Xiaomi telefonunuzda bu ipucu ile daha fazla alan elde edebilirsiniz!

Xiaomi telefonunuzda bu ipucu ile daha fazla alan elde edebilirsiniz!

Xiaomi akıllı telefonlar büsbütün gereksiz birtakım evraklar oluşturur. Gereksiz derecede yer kaplayan bu evrakları alt edebileceğiniz bir ipucu ile karşınızdayız. Genel olarak, Xiaomi, Redmi yahut POCO telefon kullanıyorsanız bu formülle aygıtınızı rahatlatabilirsiniz.

Xiaomi siilinen her belgeyi depolamaya devam ediyor

Galeri uygulamasının çöp kutusunu boşaltmanın sandığınız üzere o bilgileri sildiğini düşünmeyin. Çünkü galerinizden bir görüntü yahut fotoğraf sildiğinizde bu öğe silinenler isimli yere taşınıyor. Burada 30 gün duran öğeleri sildiğinizde telefonunuzun hafızasından tam manası ile silmemiş oluyorsunuz. Bu sistemle gerçek silinen belgeleri büsbütün kaldırabilirsiniz.

Şinasi Kaya: Xiaomi Telefonunuzda Bu Ipucu Ile Daha Fazla Alan Elde Edebilirsiniz! 1

MIUI Galerisinden bir öğeyi sildiğimizde, sistem ne yazık ki dahili bellekte yer kaplayan makul artık evraklar saklamaya devam ediyor. Ne kadar çok fotoğraf yahut görüntü silerseniz silin vakitle depolama alanının bir kısmını kaplayan çokça belge oluşuyor.

Neyse ki, bu artık belgeleri silmek son derece kolay. Bu fonksiyonu ayda bir yahut iki ayda bir yapmanızı öneriyoruz. İşte adımlar;

  • Dosya Yöneticisi uygulamasını açın
  • İçeri girdikten sonra, Dahili depolama > Android > data > com.miui.gallery yolunu bulun.
    • Bundan sonra Files klasörüne ve akabinde galeri_disk_cache’e girmelisiniz.

    İçeri girdikten sonra burada oluşturulmuş klasörleri silmemiz gerekiyor. Ekseriyetle bunlar Full_size , Remote_data ve Small_size formunda olmakta. Bu klasörlerin her biri, sisteminize ziyan verme korkusu olmadan silebileceğiniz kıymetsiz belgeleri içeriyor

İşlemler bu kadar kolay. Evrakları sildiğinizde depolama alanınızın biraz daha açıldığını görebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar