Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaMobilXiaomi, yeni amiral gemisinde iPhone’u taklit edebilir

Xiaomi, yeni amiral gemisinde iPhone’u taklit edebilir

Şu sıralar Xiaomi Vivo rekabeti doruk noktasında. Apple, 12 Eylül’de iPhone 15 serisini resmi olarak tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni telefonlarda birçok güncelleme bekleniyor, lakin en dikkat cazibeli yenilik, paslanmaz çelik yerine birinci sefer bir titanyum alaşımlı çerçeve kullanılması olacak. Xiaomi’nin yaklaşan Xiaomi 14 serisi akıllı telefonları da titanyum alaşımlı bir çerçeveyle gelmesi bekleniyor ve bu da onları bu trendi takip eden birinci Android telefon üreticisi yapabilir.

Son vakitlerde, duyum hesabı DigitalChatStation, bu yılın sonuna kadar birçok üst seviye telefonun yapısında titanyum alaşımının kullanılacağını söz etti. Xiaomi de titanyum alaşımını kullanmayı planlayan markalar ortasında. Bilhassa Xiaomi 14 serisi için belirtildi. IceUniverse’in bir ay evvel Weibo üzerinde yaptığı paylaşıma nazaran, Xiaomi 14 Pro, titanyum alaşımlı çerçeveye sahip birinci Android telefon olacak.

Xiaomi, yeni amiral gemisinde iPhone’u taklit edebilir

Titanyum alaşımı, güçlü ve hafif bir gereç olup, sıklıkla havacılık ve savunma kesimlerinde kullanılır. Ayrıyeten korozyona ve aşınmaya karşı dirençlidir. Bu nedenle, telefonlara eklenmesi onları daha güçlü ve uzun ömürlü kılacaktır.

Birkaç gün evvel, duyumcu, Xiaomi 14 serisinin 11 Kasım’da düzenlenen 11.11 alışveriş şenliğinden evvel piyasaya sürülmesinin beklendiğini açıkladı. Bu, Xiaomi’nin numaralı serileri için tipik olan lansman programından daha erken bir tarih. Xiaomi 13 serisi 2022’nin Aralık ayında piyasaya sürüldü ve yalnızca 9 ay içinde satış gayesine ulaştı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar