Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi'den bu modelleri kullananlara makus haber! Fiş çekildi!

Xiaomi’den bu modelleri kullananlara makus haber! Fiş çekildi!

Son vakitlerde Vivo ile rekabet halinde olan Xiaomi, MIUI 14 Beta’nın birkaç akıllı telefon modeli için geliştirilmesini durdurduğunu duyurdu. Toplamda, şirket 13 akıllı telefon için bu güncellemeyi durdurma kararı aldı.

Bu aygıtlardan altısı şunlar: Xiaomi 11, Xiaomi 11 Pro, Xiaomi 11 Ultra, Redmi K40S, Redmi Note 11T Pro ve Redmi Note 11T Pro+. Bu telefonlar 22 Eylül 2023’ten itibaren beta güncellemeleri almayacaklar. Lakin Xiaomi, bu aygıtları MIUI 14’ün ve Android 14’ün kararlı sürümleriyle desteklemeye devam edecek.

Buna ek olarak, Xiaomi Android 13 tabanlı MIUI geliştirme sürümünün yayınını kimi yeni modeller için de askıya aldı. Bu aygıtlar ortasında Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13, Xiaomi MIX Fold 3, Xiaomi MIX Fold 2, Redmi K60 Pro ve Redmi K60 bulunmaktadır. Bu aygıtlar, Android 14’e yükseltildikten sonra MIUI 14 Beta güncellemesini alacaklar. Fakat bu müddet zarfında bu güncellemeler durduruldu.

Xiaomi’den bu modelleri kullananlara makûs haber! Fiş çekildi!

MIUI 15’in Android 14 tabanlı sürümü bu telefonlar için şu anda test kademesinde bulunmaktadır ve yaklaşan haftalarda bu telefonlara sunulacaktır. Xiaomi, MIUI 15 geliştirme sürümünün 13 Ekim’de tekrar başlayacağını da resmi olarak açıkladı.

Birçok kişi için tahminen de bilinmeyen bir bilgi olarak, MIUI’nin geliştirme sürümü, resmi sürüm yayınlanmadan evvel birkaç kullanıcıya sunulan bir test sürümüdür. Bu sürüm, kusurları tespit etmek, yeni özellikleri test etmek için kullanılır. Bu yüzden günlük kullanım için önerilmez. Karşılaştırıldığında, MIUI’nin resmi sürümü daha kararlı bir yapıya sahip olup, genel kullanıcı kitlesi için optimize edilmiştir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar