Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi’nin yeni eseri yakın vakitte birtakım alışkanlıkların değişmesini sağlayabilir

Xiaomi’nin yeni eseri yakın vakitte birtakım alışkanlıkların değişmesini sağlayabilir

Xiaomi’nin ekosistem zinciri ortağı Fengmi, R1c Nano adında ultra kısa atış projektörünü Çin’de tanıttı. Bu yeni Fengmi projektörü, 0,23:1 oranında ve azamî 1.050 ANSI lümen parlaklık sunuyor. Münasebetiyle, R1c’den daha ekonomik bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Fengmi R1c Nano, bir ALPD lazer ışık kaynağı kullanıyor ve 1.050 ANSI Lümen azamî parlaklık sunabiliyor. Öbür yandan, daha değerli olan R1c projektörünün azamî parlaklığı 1.400 ANSI lümen. Ekonomik Fengmi projektörü, 2.000:1 kontrast oranına sahip ve kısa atış oranı sayesinde dikey olarak monte edildiğinde masa üzerine imaj yansıtma özelliği barındırıyor.

Projektör, 1080 piksel lokal çözünürlüğe ve 4K çözünürlük dayanağına sahip. Ses konusunda ise, çift 5W hoparlörü bulunan projektör, Dolby Audio ve DTS HD ile uyumlu.

Şinasi Kaya: Xiaomi’nin Yeni Eseri Yakın Vakitte Birtakım Alışkanlıkların Değişmesini Sağlayabilir 1

Fengmi R1c Nano, FengOS üzerinde çalışıyor ve sesli komutlarla denetim edilebiliyor. Xiaomi MIJIA Akıllı Mesken ekosistemiyle de entegre edilebiliyor. Ayrıyeten, HDMI ARC ve 40ms reaksiyon mühletine sahip olması nedeniyle kusursuz bir oyun ekranı olabilir, fakat bu oyun akıcılığı için çok etkileyici olmayabilir.

Fengmi R1c Nano ayrıyeten USB-A ve USB-C irtibat noktalarına sahip. Çin’deki çevrimiçi perakende platformlarında 2.999 yuan (~430 $) lansman fiyatıyla satışa çıktı. Özgün fiyatı ise 3.499 yuan (~501 $) olarak belirlendi. Fakat, bu yeni Fengmi projektörünün global olarak ne vakit satışa çıkacağına dair şimdi bir bilgi açıklanmadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar