Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobil"Yakın Arkadaş" Devri Sona Eriyor: Instagram Hikâyeleri İçin Birden Çok Liste Oluşturulabilecek

“Yakın Arkadaş” Devri Sona Eriyor: Instagram Hikâyeleri İçin Birden Çok Liste Oluşturulabilecek

Dünyanın en popüler çevrim içi fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram, yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu yeni özellik, en çok da Instagram’da sık sık hikâye paylaşan kullanıcıları memnun edecek. Çünkü Instagram’ın yeni özelliği ile hikâyelerinizi kimin izlediğini dilediğiniz gibi seçebileceksiniz.

Instagram, hikâye paylaşımlarında bugüne kadar 2 seçenek sundu. Bu seçenekler, hikâyelerin ya tüm takipçiler (hesap açıksa herkes) ya da “yakın arkadaşlar“dı. Oluşturduğunuz yakın arkadaş listesi ile hikâyenizi belirli kullanıcılara gösterebiliyordunuz. Hatta yakın arkadaşlarınızın görebileceği bir hikâye paylaştığınız zaman, kullanıcı bunu bir rozetle görüyordu. İşte bu durum yakında değişecek. Kullanıcı, birden çok arkadaş listesi oluşturabilecek.

Instagram’ın yeni özelliği işte böyle görünecek:

Ulaş Utku Bozdoğan: &Quot;Yakın Arkadaş&Quot; Devri Sona Eriyor: Instagram Hikâyeleri İçin Birden Çok Liste Oluşturulabilecek 1

Henüz test aşamasında olan özellik tüm kullanıcılara ulaştığında, hikâye paylaşım sayfasında “Liste oluştur” seçeneği bulunacak. Bu seçeneğe dokunan kullanıcı, istediği takipçilerini ekleyeceği listeler oluşturacak ve buna da bir isim verecek. Bu listeleri oluşturduktan sonra Instagram’da hikâye paylaşırken, istediğiniz bir listeyi seçebileceksiniz. Listelere eklenen kullanıcılar, yeşil renkli rozeti görmeye devam edecekler. Kullanıcılar, aynı anda birden çok liste için hikâye paylaşabilecek.

Yeni özellikle ilgili açıklamalarda bulunan Instagram patronu Adam Mosseri, test aşamasındaki özelliğin Instagram’daki hikâye paylaşım deneyimini iyileştireceğini söyledi. Mosseri, yeni özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağına ilişkin bir değerlendirmede bulunmadı. Bu arada; Instagram, hikâye listeleri için oluşturduğu destek sayfasında, bu özelliğin şu an için belirli bölgelerde kullanılabildiğini söyledi. 

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar