Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaYazılımYapay zeka bir güç şirketinde 250 kişilik işi tek başına yapıyor

Yapay zeka bir güç şirketinde 250 kişilik işi tek başına yapıyor

İnanç Can Çekmez: Yapay Zeka Bir Güç Şirketinde 250 Kişilik Işi Tek Başına Yapıyor 1 İngiliz güç şirketi Octopus Energy‘nin CEO’su Greg Jackson, devreye aldıkları yapay zekanın 250 çalışanın işini tek başına yaptığını açıkladı. Şirketin birkaç aydır yapay zeka ile denemeler yaptığını belirten tecrübeli yönetici bu teknolojiyi çeşitli kurumsal sistemlere entegre ettiklerini söylüyor.

Şubat ayı prestijiyle yapay zekanın müşteri e-postalarına cevap vermesine müsaade verildi. Jackson, şu anda yapay zekanın müşteri e-postalarının üçte birinden fazlasına karşılık verdiğini, bunun da yaklaşık 250 kişi tarafından yapılan bir iş hacmine karşılık geldiğini belirtti.

İnanç Can Çekmez: Yapay Zeka Bir Güç Şirketinde 250 Kişilik Işi Tek Başına Yapıyor 3

Müşteriler yapay zekadan daha çok memnun

Daha da dikkat alımlı olan şey yapay zeka tarafından yazılan e-postaların %80 oranında müşteri memnuniyeti sağlaması. Müşteriler yapay zeka karşılıklarını canlı uzmanlardan daha güzel buluyor. Eğitimli çalışanlarda müşteri memnuniyeti oranının %65 düzeyinde olduğunu hatırlatalım.

Octopus Energy yetkilileri yapay zeka karşılıklarının kişiselleştirildiğini ve gönderilmeden evvel incelendiğini söyledi. Yapılan araştırmalar, yapay zeka araçlarının çalışanların verimliliği ve kalitesini artırdığını ortaya koyuyor. Lakin bu araçların en çok yarar sağladığı küme, ekseriyetle daha az vasıflı bireyler oluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar