Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobilGoogle'In katlanabilir telefonu Pixel Fold tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Google’In katlanabilir telefonu Pixel Fold tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Google, katlanabilir telefon savaşına uzun vakittir beklenen Pixel Fold ile nihayet tezli bir giriş yaptı. 1.799 dolarlık Pixel Fold, Samsung’un Galaxy Z Fold 4’ü üzere birtakım güçlü rakiplerle rekabet edecek. Telefonun Haziran ayında müşterilere gönderilmeye başlanacağı söyleniyor.

Pixel Fold’un iki ekranı da (ön ekran ve katlanabilir iç ekran) OLED panel ve 120Hz yenileme suratına sahip. İç ekran ultra ince camla kaplı, açıldığında 7,6 inçlik ve 2K çözünürlüklü geniş bir ekran alanı sunuyor. Aygıtın önündeki 5,8 inçlik ekran ise tek elle kullanım için uygun. Şayet ön ekranda bir uygulama başlatır ve Pixel Fold’u açarsanız, uygulama gecikme olmadan iç ekranda devam edebiliyor.

Pixel Fold kameraları

Pixel Fold’un gerisinde üçlü bir kamera sistemi bulunuyor: 48 megapiksel ana kamera, 10.8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 10.8 megapiksel telefoto kamera. Ön ekranda 9.5 megapiksellik ve iç ekranda 8 megapiksellik iki kamera daha aygıtta yerini alıyor.

Google Pixel Fold, gücünü Google’ın kendi işlemcisi olan Tensor G2’den ve 12 GB RAM’den alıyor. 256 GB depolama alanına ve 4.821 mAh kapasiteli bir pil eşlik ediyor.

Google’ın katlanabilir telefonu, Android’in yeni sürümü olan Android 13 ile geliyor. Bu sürümde katlanabilir aygıtlara özel birtakım özellikler var. Örneğin, çoklu pencere modu sayesinde iki yahut üç uygulamayı birebir anda çalıştırabilirsiniz. Ayrıyeten, Google’ın kendi uygulamaları da katlanabilir ekrana ahenk sağlıyor. Mesela, Google Haritalar’da ekranı açtığınızda daha fazla ayrıntı görebiliyorsunuz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar