Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaİnternetYapay Zeka Odaklı Tarayıcı Opera One Yayınlandı

Yapay Zeka Odaklı Tarayıcı Opera One Yayınlandı

1995 yılından beri hayatımızda olan internet tarayıcısı Opera için bugün yeni bir dönem başladı. Geliştirici ekip, yapay zeka odaklı araçlara odaklanan “Opera One” isimli yeni internet tarayıcısını erken erişime açtı. Opera One, sunduğu özelliklerle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

Opera One, bugüne kadar alıştığımız Opera tasarımından oldukça farklı bir görünüşe sahip. Yapay zeka odaklı teknolojiler ve eklentiler için arayüzü boş bırakmayı tercih eden geliştiriciler, bu sayede özelleştirme için maksimum alan sağlamış durumdalar. Kullanıcılar, halihazırda yayınlanmış olan veya gelecekte yayınlanacak yapay zeka araçlarını tek tek veya “sekme adaları” olarak isimlendirilen kategoriler altında diledikleri gibi yerleştirebilecekler.

Opera One işte böyle görünecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Odaklı Tarayıcı Opera One Yayınlandı 1

Opera One’ın dikkat çekici özellikleri var. Bunlardan bir tanesi, bu tarayıcının sekmeleri otomatik olarak gruplandırabiliyor olması. Diyelim ki Opera One’da bir yandan Steam ve Epic Games gibi oyun odaklı internet sitelerini, diğer yandan da Google Doküman ve E-Tablolar gibi hizmetleri açtınız. Tarayıcı otomatik olarak Steam ve Epic Games’i bir grup haline getirecek. 

ChatGPT, Opera One’ın bir parçası!

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Odaklı Tarayıcı Opera One Yayınlandı 3

Son dönemlerin en popüler yapay zeka araçlarından ChatGPT, Opera One’ın dahili bir parçası. Tarayıcıyı indiren kullanıcılar, bu sohbet botunu anında kullanmaya başlayabiliyorlar. Ayrıca ChatGPT benzeri bir araç olan ChatSonic de bu internet tarayıcısında aktif olarak kullanılabiliyor

Opera One tanıtım videosu

Eğer isterseniz, henüz erken erişim aşamasında olan Opera One’ı siz de kullanmaya başlayabilirsiniz. Tarayıcıya erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar