Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaBilimYapay zeka teknolojisine yeni kurallar!

Yapay zeka teknolojisine yeni kurallar!

South China Morning Post’un (SCMP) haberine nazaran, yapay zeka tabanlı teknolojilerin kullanımını düzenleyen süreksiz tedbirler, Çin Siber Uzay Yönetiminin (CAC) liderliğinde, ortalarında Eğitim ile Bilim ve Teknoloji Bakanlıklarının da bulunduğu 7 devlet organı tarafından yayınlandı.

CAC, kabul edilen düzenlemelerin, yapay zeka tarafından üretilen halka açık fotoğraf, ses ve görüntü üzere içerikleri de kapsadığını bildirdi.

Düzenlemeler kapsamında yapay zeka tabanlı teknolojilerin, data kullanımı, telif hakkı ve şahsî bilgilerin korunması üzere hususlara ait belirtilen kurallara uyması gerektiği tabir edildi.

Çin’de 15 Ağustos’ta yürürlüğe girecek yeni düzenlemelerin, nisan ayında yürürlüğe giren kuralların yerini alacağı kaydedildi.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar