Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilYeni Apple iPad modelleri için çok fazla beklemeyeceğiz

Yeni Apple iPad modelleri için çok fazla beklemeyeceğiz

Apple, iPad serisinin son güncellemeleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Son bilgilere nazaran Apple, yeni iPad, iPad Air ve iPad Küçük modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Lakin bu bilgi, Mark Gurman üzere tanınmış analistlerin iddialarıyla çelişiyor. Gurman, Apple’ın yeni tabletlerini yıl sonuna kadar duyuracağını sav ediyor.

Fakat son gelen raporlara nazaran, Apple’ın yeni iPad’leri çok yakında tanıtmaya hazır olduğunu gösteriyor. Ekseriyetle Apple, yeni iPhone lansmanından bir ay sonra yeni tabletlerini tanıtıyor. Bu nedenle, yeni iPad’lerin piyasaya sürülmesinin yakın olduğunu söylemek yanlış olmaz. Lakin, Apple’dan resmi bir açıklama gelmedi.

Yeni Apple iPad modelleri için çok fazla beklemeyeceğiz

Yeni iPad’lerin donanım özellikleri konusunda da kimi bilgiler var. Evvelki iPad Air modeli M1 yonga setiyle gelmişti. Yeni iPad Air’in güncellenmiş M2 yonga setiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor. Öte yandan, iPad Mini ve standart iPad’in mevcut sürümleri sırasıyla A15 Bionic ve A14 Bionic yonga setleriyle geldi. Yeni modellerin ise A16 Bionic yonga setiyle güncelleneceği varsayım ediliyor. Ayrıyeten, iPad Küçük 7’nin 120Hz ProMotion ekran özelliğine sahip olmayacağına dair bilgiler de var. Ek olarak, mevcut iPad Küçük modelindeki jel kaydırma meselesini gidermek için ekranın yeni bir denetleyiciyle donatılması planlanıyor.

Sonuç olarak, Apple’ın yeni iPad modellerini piyasaya sürmeye hazırlandığına dair birçok sinyal mevcut. Lakin, resmi bir açıklama gelene kadar bu bilgilerin doğruluğunu kesin olarak bilemiyoruz. Apple severlerin ve teknoloji meraklılarının yeni iPad modellerini heyecanla beklediği kesin.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar