Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaİnternetYeni Chrome güncellemesi büyük yenilikler getiriyor!

Yeni Chrome güncellemesi büyük yenilikler getiriyor!

Güvenlik Denetimi, Chrome’un güncellemeleri ve güvenliği ihlal edilmiş şifreleri denetim eden ve İnançlı Tarama’nın açık olup olmadığını görüntüleyen güvenlik merkezidir. Tarayıcının en son sürümüyle Güvenlik Kontrolü daha proaktif hale gelecek ve art planda otomatik olarak çalışacak.

Güvenlik Denetimi ayrıyeten, bir müddettir ziyaret etmediğiniz sitelerin pozisyon, mikrofon yahut kamera üzere şeylere erişim müsaadelerini de artık iptal edebiliyor. Ayrıyeten, nadiren etkileşime girdiğiniz siteler size spam gönderdiğinde bildirimleri vurgulayarak bunları kapatmanızı önerecek.

2022’de tanıtılan ve bu yılın başında herkesin kullanımına sunulan Bellek Tasarrufu modu, kullanmadığınız açık sekmelerdeki belleği boşaltıyor. Bellek Tasarrufu modundayken bir sekmenin üzerine geldiğinizde araç, aktif sekmenin kullanımı hakkında daha fazla detay gösterecek. Bu, onu devre dışı bırakarak potansiyel olarak ne kadar bellek tasarrufu yapabileceğinizi görmenizi sağlayacak.

Yeni Chrome güncellemesi büyük yenilikler getiriyor!

 Google, Bellek Tasarrufu’nun her vakit aktif kalmasını istediğiniz siteleri belirtmenin artık daha kolay olduğunu söylüyor. Güncellemeyi yükledikten sonra Chrome’un ayarlarından Performans kısmından yeni seçeneklere göz atabilirsiniz.

Son olarak Chrome yakında sekme kümelerini kaydetmenize müsaade verecek. Örneğin, 25 açık sekmeli bir projeniz olduğunu lakin bir adım atmanız yahut diğer bir şey üzerinde çalışmanız gerektiğini varsayalım. Kaydedilen sekme kümeleri, onlara uygun bir isim vermenizi, kapatmanızı ve daha sonra kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacak.

Google, Chrome’un güvenlik ve performans güncellemelerinin bu hafta yayınlanacağını söylüyor. Lakin kaydedilen sekme kümeleri “önümüzdeki birkaç hafta içinde” gelecek.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar