Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilYeni jenerasyon Sony Xperia Pro-I özellikleri muhakkak oldu: Kamera odaklı olacak

Yeni jenerasyon Sony Xperia Pro-I özellikleri muhakkak oldu: Kamera odaklı olacak

İnanç Can Çekmez: Yeni Jenerasyon Sony Xperia Pro-I Özellikleri Muhakkak Oldu: Kamera Odaklı Olacak 1 Geçtiğimiz günlerde Sony Xperia 1 V ve Xperia 10 V modellerini duyuran Sony, eser yelpazesini süratle genişletmeye devam ediyor. Bu bağlamda marka, 2021’de piyasaya çıkan Xperia Pro-I’in halefi üzerinde çalışmalara başladı. Son paylaşılan raporlar, yaklaşmakta olan telefonun kimi özelliklerine açıklık getirdi.

Yeni jenerasyon Sony Xperia Pro-I neler sunacak?

Paylaşılan raporlara nazaran yeni jenerasyon Xperia Pro-1, Xperia 1 V’de kullanılan f/1.9, 24mm Exmor-T sensörün eşlik ettiği üçlü bir kamera kurulumuna sahip olacak. Sony, daha klâsik 4:3 oranının aksine 4,3:3 en uzunluk oranını benimseyen bu sensörün, düşük ışık hassasiyetini iki kata çıkardığını söylüyor. Ayrıyeten bu konseyime 1 inç boyutlarında geniş açılı sensör eşlik edecek. 

Hatırlayacak olursak 2021’in Ekim ayında tanıtılan Xperia Pro-I, 12MP birincil (Exmor RS, f/2.0-4.0 2.4µm, PDAF, OIS), 12MP telefoto (1/2.9″ Exmor RS, f/2.4, 50mm, 48°) ve 12MP geniş açı (1/2.5″ Exmor RS, f/2.4, 16 mm, 124°) sensörlerinden oluşan üçlü bir kurumla karşımıza çıktı.

Gücünü ise Snapdragon 888 platformundan alan telefon, 4K çözünürlük ve 120Hz yenileme suratı sunan OLED ekran ile pazarda ses getirmeyi başarmıştı. Bu doğrultuda, yeni jenerasyon Xperia Pro-I modelinin de tezli kamera özellikleri ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Yeni jenerasyon Xperia Pro-I’in çıkış tarihi şimdi bilinmiyor. Mevcut sızıntılara nazaran akıllı telefon 2024 yılının başında vitrine çıkabilir. Bu nedenle önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntının paylaşılacağını düşünüyoruz. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar