Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaYouTube mırıldanma özelliğini kullanıma sunuyor

YouTube mırıldanma özelliğini kullanıma sunuyor

YouTube, kullanıcılarına uzun vakittir beklenen ve müziklerin daha kolay bulunmasına yardımcı olan yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik, kullanıcıların müziklerin isimlerini yahut melodilerini hatırlayamadıkları durumlarda, yalnızca mırıldanarak arama yapmalarına imkan tanıyacak.

YouTube’un getirmeyi planladığı mırıldanma özelliği, bilhassa müzik dinleyenler için epey kullanışlı olacak. Birçok kişi, hoşlandıkları bir müziğin ismini unutabiliyor yahut müziğin yalnızca birtakım kelamlarını hatırlayabiliyor. Bu türlü durumlarda YouTube’da arama yapmak epeyce sıkıntı olabilir. Lakin mırıldanma özelliği, bu sorunu ortadan kaldıracak.

YouTube mırıldanma özelliğini kullanıma sunuyor

Mırıldanma özelliği sayesinde, kullanıcılar müziğin melodisini yahut hafızalarındaki birkaç kelamı mırıldanarak kaydedebilecekler. YouTube, bu mırıltıyı tahlil edecek ve kullanıcının mırıldandığı müziğe en yakın sonuçları sunacak. Böylelikle kullanıcılar, tam olarak hatırlayamadıkları bir şarkıyı daha süratli bir halde bulabilecekler.

Bu özellik birebir vakitte müzik muharrirleri ve müzik imalcileri için de değerli bir araç olabilir. Müziği imkanlı kılan bir çeşit “şarkı tanıma” fonksiyonuna sahip olan bu özellik, izleyicilerin yahut dinleyicilerin buldukları müzikleri daha kolay paylaşmalarına ve keşfetmelerine yardımcı olabilir.

Ancak şu an için YouTube’un mırıldanma özelliğinin ne vakit ve hangi bölgelerde kullanıma sunulacağına dair resmi bir açıklama bulunmuyor. Ayrıyeten bu özellik, YouTube’un daha fazla şahsa daha uygun hizmet verme emeli doğrultusunda geliştirilen bir dizi özellikten yalnızca biri. YouTube’un daima olarak kullanıcı tecrübesini geliştirmek ve çeşitlendirmek için çalıştığı göz önüne alındığında, mırıldanma özelliği dışında öteki yenilikler de yakında platforma gelebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar