Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 8 serisinin değerli bir özelliği daha keşfedildi

Google Pixel 8 serisinin değerli bir özelliği daha keşfedildi

Google, yeni Pixel 8 serisinde DisplayPort irtibatını desteklemediğini sav etse de, Mishaal Rahman bu özelliğin aygıtta çalıştığını belirtiyor. Mishaal, öteki bir test yapan şahısla yaptığı çalışmada, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘da DP Alt Mod’un etkin olduğunu, lakin firmanın bu özelliği bir yazılım güncellemesiyle devre dışı bıraktığını tespit etti.

Mishaal, USB Tip-C kullanarak akıllı telefonun ekranını başarılı bir biçimde yansıtmayı başardı. USB-C üzerinden ekran çıkışını aktifleştirmek için kullanıcının Pixel 8 akıllı telefonunu root yapması ve birtakım yapılandırma değişiklikleri yapması gerekiyor. Lakin, bu süreç için yanlışsız bir USB Tip-C kablosuna muhtaçlık duyuluyor; bu kablo, görüntü çıkışını öbür ekranlara aktarmak için uygun olmalı.

Google Pixel 8 serisinin kıymetli bir özelliği daha keşfedildi

Bu süreci takip eden öbür bir kullanıcı, DisplayPort yeteneğini kullanarak yansıtmayı başarılı bir formda gerçekleştirdi. Artık, Google’ın Pixel 8 kullanıcıları için yararlı olabilecek bu özelliği neden devre dışı bıraktığını anlamak güç. Bu özellik geliştirme basamağının erken devirlerinde olabilir. Firma, bu özelliği daha verimli ve üretken hale getirebilmek için daha fazla kullanım senaryosu belirlemek isteyebilir.

Google, gelecek yılın başlarında QPR1 yahut QPR2 güncellemesiyle DisplayPort uyumluluğunu sunabilir. Bu özelliğe erken erişim elde etmek isteyen ilgilenen kullanıcılar, aygıtlarını root yapabilirler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar