Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaOtomobil2023 Toyota Highlander Tanıtıldı: İşte Özellikleri

2023 Toyota Highlander Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Japon otomobil devi Toyota, heybetli SUV modeli 2023 Highlander‘ı duyurdu. Şirketin en büyük hibrit elektrik SUV’u olan Highlander, 2023 modelinde önemli özellikler aldı. Aracın dış tasarımındaysa neredeyse hiçbir değişiklik yapılmadı. Araç dış tasarımda yalnızca yeni jant ve renk seçenkleri sunuyor.

2023 model Toyota Highlander, iç tasarımında bazı önemli yeniliklere yer verdi. Aracın bilgi-eğlence sistemi 12,3 inçlik büyük bir ekrana kavuşurken, araca Toyota Smart Connect multimedya sistemi, bulut tabanlı navigasyon, kablosuz yazılım güncellemesi ve 3 boyutlu şehir haritası gibi yazılım özellikleri de eklendi.

Karşınızda yenilenen 2023 Toyota Highlander:

Ulaş Utku Bozdoğan: 2023 Toyota Highlander Tanıtıldı: İşte Özellikleri 1

Yeni Highlander, kaputunun altında da bazı yeniliklere ev sahipliği yapıyor. araç, 2,4 litrelik turboşarjlı iki silindirli bir motor seçeneğine kavuştu. Yeni motorun 269 beygir gücü ve 419 Nm tork sunduğu açıklandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2023 Toyota Highlander Tanıtıldı: İşte Özellikleri 3

Bu motor, önceki modelde yer alan 3,5 litrelik V6 motorun yerini aldı. Yeni motor, kağıt üstünde önceki motora göre daha güçsüz görünse de Toyota’ya göre daha iyi ivmelenme ve tork sunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2023 Toyota Highlander Tanıtıldı: İşte Özellikleri 5

Öte yandan yeni motorun yalnızca Doğu Avrupa pazarında satışa sunulacağı belirtildi. Batı Avrupa’daysa ön ve arkada elektrikli motorlarla desteklenen 2,5 litrelik benzinli motor seçeneğinin bulunacağı açıklandı. Bu motorun da 248 beygir gücü sunduğu belirtildi. Motorun karbondioksit emisyonunun kilometre başına 146 gram olduğu belirtildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2023 Toyota Highlander Tanıtıldı: İşte Özellikleri 7

Yeni 2023 model Highlander Avrupa’da bugünden itibaren siparişe açıldı. Teslimatların bu yılın son çeyreğinde başlayacağı belirtildi. Aracın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar