Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaYazılımAmazon, Yüzüklerin Efendisi temalı MMO oyun geliştiriyor: İşte ayrıntılar

Amazon, Yüzüklerin Efendisi temalı MMO oyun geliştiriyor: İşte ayrıntılar

Şinasi Kaya: Amazon, Yüzüklerin Efendisi Temalı Mmo Oyun Geliştiriyor: İşte Ayrıntılar 1 Amazon Games, yaptığı duyuruda Yüzüklerin Efendisi‘ni temel alan devasa çok oyunculu çevrimiçi (MMO) bir oyun geliştireceklerini açıkladı. Amazon, Embracer Group ile birlikte bu projeyi hayata geçireceklerini belirtti. Lakin internet dünyası şimdilik bu duyuruyu biraz aralıklı karşılamış üzere görünüyor.

Erken geliştirme aşamasında

Yapılan duyuruya nazaran geliştirilen oyun PC ve konsol oyunu olacak. Şimdi erken geliştirme etabında olan oyundan “Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi edebi üçlemesinin sevilen öykülerini içeren, Orta Dünya’da geçen açık dünya MMO macerası” şeklinde bahsediliyor. Bu üretimin gerisinde ise Amazon’un bir öbür MMO’su New World‘ün arkasındaki Amazon Games Orange County stüdyosu bulunuyor. New World, MMO RPG tutkunlarının ağzında ekşi bir tat bırakmıştı.

Amazon Games Lider Yardımcısı Christoph Hartmann, “Oyunculara Yüzüklerin Efendisi’ne yeni bir bakış açısı getirmek uzun vakittir grubumuzun dileğiydi ve Middle-earth Enterprises’ın bu ikonik dünyayı bize emanet etmesinden onur ve minnet duyuyoruz” dedi.

LOTR MMO için bir çıkış tarihi yok

Şinasi Kaya: Amazon, Yüzüklerin Efendisi Temalı Mmo Oyun Geliştiriyor: İşte Ayrıntılar 3 Embracer geçen yıl Middle-earth Enterprises‘ı satın alarak Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit ile ilgili sinema sinemaları, görüntü oyunları, masa oyunları, ticari eserler, tema parkları ve sahne yapımlarının dünya çapındaki haklarını elde etmişti. Bu ortada Amazon, geçtiğimiz yıl öteki bir The Lord of the Rings MMO oyununu Tencent ile uyuşmazlık nedeniyle iptal etmişti. Devasa bütçeli Güç Yüzükleri dizisi ise geçtiğimiz yıl, serinin hayranları tarafından beğenilmemişti.

Amazon’un açık bir formda Yüzüklerin Efendisi konusunda bir başarısızlığı var lakin Yüzüklerin Efendisi temalı bir MMO oyunu epey heyecan verici. Şimdilik oyunun ne vakit çıkacağı yahut oyunun isimlendirmesinin ne olacağı mevzuları belirsizliğini koruyor. Zati oyun şimdi erken geliştirme evresinde bulunuyor. Münasebetiyle oyun için kabaca rahatlıkla 3-4 yılımızın olduğunu söyleyebiliriz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar