Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilAndroid için iOS emülatörü geliştirildi

Android için iOS emülatörü geliştirildi

Ulaş Utku Bozdoğan: Android Için Ios Emülatörü Geliştirildi 1 iPhone serisine güç veren iOS, günümüzün en emniyetli işletim sistemleri ortasında yer alıyor. Bu karmaşık donanım ve güvenlik yapısı ile işletim sistemi için bilakis mühendislik yapılması epeyce güç olsa da birtakım geliştiriciler bunun bir yolunu bulmuş durumda. Geçtiğimiz aylarda Hikari no Yume tarafından geliştirilen touchHLE, iOS işletim sisteminin birinci sürümlerini Mac ve Windows üzerinde emüle etmeye müsaade veriyor. Hobi olarak başlayan bu proje, artık de Android’e port edildi.

Android aygıtınızda Harika Monkey Ball çalıştırabilirsiniz

Eski jenerasyon iOS işletim sistemlerinin güvenlik açıklarını kullanarak kimi uygulama ve oyunların PC ve Mac üzerinde çalıştırılmasına müsaade veren touchHLE, ciciplusplus isimli bir geliştirici tarafından Android’e port edildi. Proje hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşılmamış olsa da ciciplusplus’ın paylaştığı gönderi, Super Monkey Ball’un bir Android aygıtında çalıştığını gösteriyor.

GitHub üzerinde inceleyip deneyebileceğiniz proje, şimdilik sırf aarch64 mimarisinde aygıtlarda çalışıyor ve sadece Üstün Monkey Ball 1.02’yi destekliyor ve oyunun jiroskop denetimlerinin de çalışmadığı belirtiliyor fakat projenin ilerde bu sıkıntıları çözmesi bekleniyor. Projeyi denemek istiyorsanız Github üzerinden kaynak kodunu indirmeniz gerekiyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar