Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilApple çok kıymetli bir isimle daha yollarını ayırdı

Apple çok kıymetli bir isimle daha yollarını ayırdı

Apple’ın bünyesinde bir ayrılık daha yaşandı. Şirketin Amerika kıtası genelindeki bankalar ve kredi birlikleri ile olan Apple Hisse iş iştiraklerini yöneten Eric Hoffman, vazifesinden ayrıldı. Hoffman tıpkı vakitte Apple’ın “Dokunarak Öde” özelliğinin de sorumluluğunu taşıyordu.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haftalık Power On bülteninde, Hoffman’ın Apple’ı terk ettiği bilgisi paylaşıldı. Gurman, “Geçen hafta Apple’ın hizmetler kümesinde kıymetli bir ayrılık yaşandı. Bildirildiği üzere, Eric Hoffman, sekiz yıllık vazifesinin akabinde iPhone üreticisinden ayrıldı,” dedi. Hoffman, Apple Hisse İş Geliştirme Yöneticisi olarak Amerika’daki bankalar ve başka finans kuruluşları ile olan iş birliklerini denetliyordu.

Gurman, Hoffman’ın Apple Hisse İş Geliştirme Yöneticisi olduğunu ve şirketin “Dokunarak Öde” özelliği ile ilgili iş iştiraklerinde kıymetli bir rol oynadığını belirtti.

Apple çok kıymetli bir isimle daha yollarını ayırdı

“Dokunarak Öde” özelliği, Şubat 2022’de başlatılmıştı ve şirketlerin iPhone’larını kullanarak temasız ödemeleri kabul etmelerini sağlıyordu. Bu özelliğin asıl emeli iPhone’ları Apple Pay ödeme terminallerine dönüştürmek olsa da, tüm temasız ödeme prosedürlerini, kredi ve banka kartları ve rekabetçi dijital cüzdanları da içerecek halde destekliyordu.

Apple Pay tertibinde daha tanınmış bir isim olan Jennifer Bailey ise lider yardımcısı olarak vazifesine devam ediyor.

Eric Hoffman’ın ayrılışıyla, son bir yıl içinde çeşitli nedenlerle ayrılan Doug Beck (yüksek satış yöneticisi), Evans Hankey (tasarım lideri), Peter Stern (hizmetler lider yardımcısı), Michael Abbott (iCloud yöneticisi), Anna Matthiasson (çevrimiçi mağaza lider yardımcısı), Mary Demby (bilgi sistemleri yöneticisi), Ian Goodfellow (makine tahsili direktörü) ve Peter Distad (TV+ ve spor işleri başkanı) üzere isimlerin ortasına katıldı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar