Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaOtomobilDünyanın birinci elektrikli küçük kamyonu satışa sunulmaya hazır

Dünyanın birinci elektrikli küçük kamyonu satışa sunulmaya hazır

AYRO’nun Teksas’taki fabrikasında üretilmesine bir adım daha yaklaşan AYRO Vanish, geçtiğimiz yılın değerli haberlerinden biri oldu. Artık, üretimden evvelki son adım olarak, Vanish’in yol kullanımına uygunluğunu sağlamak hedefiyle başlatılan uygunluk kontrol süreci başlıyor.

AYRO Vanish, düşük süratli araç (LSV) federal tarifini karşılayan bir elektrikli hizmet aracıdır. Bu küçük kamyon, aracın genel tartısını sınırlamak ve müsaade verilen yükü maksimize etmek için hafif bir yapıyı tercih eder.

Vanish, 544 kg’a kadar yük taşıma kapasitesine sahip olup, bu kapasite birçok standart boyutlu pikap kamyonuyla benzeridir. Örneğin, 2023 model Ford F-150’nin yük taşıma kapasitesi 594 kg’dan başlar. Şirket, daha yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahip ve sokak kullanımına uygun olmayan bir model üretmeyi planladığını da açıkladı. Bu model, iş alanları, üniversite yerleşkeleri ve halka açık yolların dışındaki öbür alanlarda kullanılabilir.

Dünyanın birinci elektrikli küçük kamyonu satışa sunulmaya hazır

Standart pikap kamyonlardan farklı olarak, Vanish son derece uyarlanabilir bir yapıya sahip. İsteğe bağlı art yük taşıma nizamları, besin kutuları, düz yatak yerleri, üç tarafı açılabilir bagaj kapakları ve inançlı depolama için van kutuları üzere seçenekler, aracın ticari kullanım potansiyelini sergiliyor.

Gelecek devirdeki ticari müşteriler, Vanish’e kısa müddet içerisinde sahip olabilirler. Uygunluk kontrollerine giriyor olmak, şirketin çeşitli dizaynlarını yol kullanımına daha yakın hale getiriyor.

AYRO’nun CEO’su Tom Wittenschlaeger, bu bahiste şunları söyledi:

“İç kontrollerimizi tamamladıktan sonra, ödül kazanan Vanish’in ulusal idare organlarının ihtiyaçlarını karşıladığından emin olma vakti geldi. Bu süreci tamamladıktan ve sonuncu onayı aldıktan sonra, araçları müşterilerimize ve bayilerimize teslim etmeye başlayacağız.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar