Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilApple dolaylı yoldan da olsa Çin’e hala muhtaç!

Apple dolaylı yoldan da olsa Çin’e hala muhtaç!

Apple, kullanıcıları heyecanlandıran iPhone 15 serisini tanıttı. Yeni modeller, artan fiyat argümanlarının tersine, hayli dikkat cazip özelliklere sahip olup birebir vakitte uygun fiyatlarıyla öne çıkıyor. Bu durum, şirketin aslında yüksek olan beklentilerini daha da artırıyor. Foxconn, Çin’deki Zhengzhou fabrikasında işe alımları hızlandırıyor. İşte detaylar…

Dünya’nın en büyük iPhone üretim tesisine sahip Foxconn, iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesiyle işe alımlarını artırdı. Yeni personelleri cezbetmek için 8.000 yuana kadar imza bonusu sunuluyor. “iPhone Şehri” olarak isimlendirilen bu fabrika, 5.6 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor ve tam kapasitede yaklaşık 200.000 emekçi çalıştırıyor. Satılan iPhone’ların çoğunluğunu monte eden fabrika, dünya genelinde büyük bir üne sahip.

Apple dolaylı yoldan da olsa Çin’e hala muhtaç!

Geçen yıl Foxconn, Çin’in katı Covid-19 tedbirleri nedeniyle işgücü ezası ve üretim kesintileri yaşamıştı. Şirket, Zhengzhou’daki fabrikayı birkaç haftalığına kapatmak zorunda kalmış, bu da iPhone 14’ün lansmanını geciktirmişti. Bu yıl, Foxconn bu cins sorunların tekrar yaşanmaması için tedbirler alıyor.

Aynı vakitte, şirket, üretimlerini Çin dışına taşımaya çalışan Huawei üzere başka akıllı telefon üreticileriyle rekabet ediyor. Çin’de işe alımları hızlandırarak, iPhone 15 serisi için süregelen talebi karşılamak üzere gerekli işgücüne sahip olmayı hedefliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar