Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilApple fiyatsız hizmetini sonlandırıyor!

Apple fiyatsız hizmetini sonlandırıyor!

Ücretsiz hizmet, iCloud’un 2011’de kullanıma sunulmasından bu yana kullanılmaktaydı. Fotoğraf Yayınım’ı, Apple aygıtlarınızdan iCloud’a son 30 güne ilişkin en fazla 1.000 fotoğraf ve görüntü yüklemek için kullanabiliyordunuz. Fotoğraf Yayınım, iCloud Fotoğrafları’ndan evvel geliyordu ve Apple kullanıcılarına fotoğraflarına ve görüntü kliplerine birden fazla aygıtta erişmeleri için bir yol sağlıyordu. Bilhassa, Fotoğraf Yayınım aracılığıyla iCloud’a yüklenen içerikler, tam çözünürlükte kaydedilmeseler de, iCloud saklama alanı sınırınızdan düşülmüyordu.

MacRumors tarafından tespit edilen bir takviye dokümanında Apple, Fotoğraf Yayınım’ın 26 Haziran 2023’te şirketin sunucularına fotoğraf yüklemeyi otomatik olarak durduracağını söylüyor. Bu noktada, fotoğraflarınız ve görüntüleriniz 26 Temmuz’daki resmi kapanışa kadar 30 gün boyunca iCloud’da kalacak.

Apple fiyatsız hizmetini sonlandırıyor!

Fotoğraf Yayınım aracılığıyla iCloud’a yüklenen her imaj ve görüntü Apple aygıtlarınızdan en az birinde orjinal biçiminde ve çözünürlüğünde depolandığından, kapatma sürecinin bir kesimi olarak bedelli anılarınızı kaybetmeyeceksiniz. Bununla birlikte, belli bir aygıtta makul bir manzaraya erişmek istiyorsanız, Apple, 26 Temmuz’dan evvel bu aygıtın Fotoğraf Kitaplığı’na kaydetmenizi öneriyor.

iPhone ve iPad’de, Fotoğraflar uygulamasını açarak, Fotoğraf Yayınım albümüne giderek, kaydetmek istediğiniz fotoğrafı seçerek ve akabinde Paylaş düğmesine dokunarak Kitaplığınıza kaydederek Fotoğraf Yayınım’dan bir imaj kaydedebilirsiniz. Apple, dayanak dokümanını “iCloud Photos, çektiğiniz fotoğraf ve görüntüleri tüm aygıtlarınızda şimdiki tutmanın ve iCloud’da inançla saklamanın en yeterli yoludur” diyerek bitiriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar