Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaMobilApple, iOS 17 güncellemesi hakkında birbirinden değerli açıklamalar yaptı

Apple, iOS 17 güncellemesi hakkında birbirinden değerli açıklamalar yaptı

Apple’ın iOS 17 güncellemesi, iPhone için çeşitli yararlı özellikleri beraberinde getiriyor. Telefon uygulamasıyla, gelen aramalar için ferdî İrtibat Posterleri oluşturabilirsiniz. Birebir vakitte, Live Voicemail özelliği sayesinde sesli iletilerinizin metin transkriptlerini anında görebilirsiniz.

Mesajlar uygulamasında birleşik bir Sticker uygulaması mevcut ve artık bir yere inançlı bir halde ulaştığınızda insanlara haber vermek için yeni yollar sunuyor. Sesli ileti transkriptleri özelliği, daha sonrası için kolay referans oluşturuyor.

FaceTime’da, birini aradığınızda ve karşı taraf yanıt vermezse artık görüntü ya da sesli bildiri bırakma imkanınız var. Bu bilhassa, görüntü aramalarınızı daha etkileyici kılacak yeni 3D efektlerle birleşiyor. iPhone’unuzu yan yatırarak şarj ederken, yeni StandBy özelliğiyle saati ve widgetları telefonunuzun yerleştirildiği yere nazaran özelleştirilmiş biçimde görüntüleyebilirsiniz.

Güncelleme, iPhone ve Mac için daha etkileşimli widget’lar sunuyor. Ayrıyeten, irtibat bilgilerini daha kolay paylaşabilmeniz için geliştirilmiş bir AirDrop özelliği olan NameDrop’u da beraberinde getiriyor. Klavye, daha yeterli otomatik düzeltme ve metin kestirimi özellikleriyle daha akıllı hale gelirken, Safari’de iş ve ferdî tarama ortasında ayrım yapabileceğiniz profiller kurma imkanı sunulmuş. Artık şifrelerinizi daha inançlı bir biçimde paylaşabilirsiniz.

Apple, iOS 17 güncellemesi hakkında birbirinden değerli açıklamalar yaptı

Apple Music’te ise, paylaşımlı dinleme tecrübeleri için SharePlay özelliği ve müzikler ortasındaki geçişleri daha akıcı kılan bir crossfade özelliği ekleniyor. AirPlay, en çok kullandığınız aygıtları önceliklendiriyor ve AirPods yeni özelliklere kavuşuyor. Bunlar ortasında, ses ayarlarını otomatik olarak adapte eden bir özellik ve sizinle konuşan şahıslara odaklanmanıza yardımcı olan bir Sohbet Farkındalığı özelliği bulunuyor.

Harita uygulamasında artık çevrimdışı harita kullanımı ve elektrikli araç rotalandırması üzere özellikler mevcut. Siri, daha doğal lisan isteklerini daha âlâ manaya kabiliyetine sahip. Sıhhat uygulamasında, duygusal yeterliliğinizi takip etmek için yeni bir Ruh Hali özelliği bulunuyor. Ayrıyeten güncelleme, erişilebilirlik ve kapalılık ayarlarında da birçok düzgünleştirme getiriyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar