Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilApple, iPhone 12’nin yüksek radyasyon sıkıntısına tahlil getirecek

Apple, iPhone 12’nin yüksek radyasyon sıkıntısına tahlil getirecek

Apple, Fransa’nın radyasyon denetleyicisi olan Fransız Ulusal Frekans Ajansı’nın (ANFR) iPhone 12 hakkında ortaya koyduğu telaşların akabinde bu aygıt için bir yazılım güncellemesi yapmayı planlıyor. Fransız denetleyici, iPhone 12’nin Avrupa standartlarının üzerinde elektromanyetik dalgalar yaydığına dair test sonuçlarına dayanarak bu sonucu belirtti. ANFR’nin bu bulgusuna reaksiyon olarak Apple, aygıtın dünya genelinde sertifikalandırıldığını ve inançlı olduğunu tabir etti. Lakin Apple, Fransız düzenleyicinin ortaya koyduğu tasalara cevap olarak bir yazılım güncellemesi sunmayı kabul etti.

Bu güncelleme, iPhone 12‘nin radyo dalgalarını nasıl işlediği konusunda kimi ayarlamalar yapması bekleniyor. ANFR, bu yazılım güncellemesini test edip aygıtın yaydığı elektromanyetik dalgalar üzerinde bir fark yaratıp yaratmadığına bakacak. Şayet bu güncelleme ile iPhone 12, Avrupa standartlarına ahenk sağlarsa, ANFR pazarlama geri çekme kararını kaldıracak.

Apple, iPhone 12’nin yüksek radyasyon sıkıntısına tahlil getirecek

Bu radyasyon tasaları yalnızca Fransa ile sonlu kalmadı. Belçika, Almanya ve İtalya da iPhone 12‘nin radyasyon düzeyleri hakkında incelemelerini sürdürüyor. Bu ülkeler de, benzeri biçimde, Apple’dan iPhone 12 için bir yazılım güncellemesi talep edebilir.

Apple’ın 2020 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 12 modelini artık satıştan kaldırıyor olması da dikkat çekiyor. Şirket, yeni iPhone 15 serisini tanıttı. Lakin, iPhone 12 kullanıcılarına, aygıtı ne vakit aldıklarına bakılmaksızın, Fransa’da bu yazılım güncellemesi sunulacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar