Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobilApple, iPhone 16 için kritik bir karar verecek!

Apple, iPhone 16 için kritik bir karar verecek!

Apple’ın gelecek olan iPhone 16 serisi hakkında duyumlar şimdiden başlamış durumda. Haitong International Securities’den analist Jeff Pu’nun son raporuna nazaran Apple, iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde Qualcomm’un son çıkan Snapdragon X75 modemini kullanacak.

2023 Şubat’ında duyurulan Snapdragon X75 modem, şu anki iPhone 15 serisinde kullanılan Snapdragon X70 modeminden hem daha süratli 5G kontağına sahip hem de daha verimli. Bunun yanı sıra daha küçük bir boyuta sahip ve yaklaşık olarak %20 daha az güç tüketimiyle çalışıyor.

Apple, iPhone 16 için kritik bir karar verecek!

Ancak Jeff Pu’nun belirttiğine nazaran Apple, Snapdragon X75 modemini yalnızca iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde kullanmayı planlıyor. Standart iPhone 16 ve 16 Plus modellerinin Snapdragon X70 modemle gelmesi bekleniyor.

Apple’ın farklı modellerde farklı modemleri kullanma kararı alması farklı. Çünkü şirket, her yeni iPhone serisinde çoklukla tüm modeller için birebir Qualcomm modemini tercih ediyordu. Bu durum, Apple’ın Pro ve Pro Max modellerini standart iPhone’lardan daha çok ayırmak istemesinden kaynaklanıyor olabilir.

Ek olarak, iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinin ekranlarının şu anki 6.1 ve 6.7 inçlik ekranlardan 0.2 inç daha büyük olması bekleniyor.

Elbette bu bilgiler şu an için yalnızca duyumlar. Lakin, bu duyumlar Apple’ın iPhone 16 serisi için ne çeşit planlar yaptığı hakkında farklı fikirler sunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar