Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilApple Music ve Harita'ya Konser Keşfetme Özellikleri Geldi

Apple Music ve Harita’ya Konser Keşfetme Özellikleri Geldi

Apple, bugün yaptığı duyuruda popüler müzik platformu Apple Music ve Apple Haritalar’a gelen yenilikleri paylaştı. Haritaya gelen özelliğe, bugün itibarıyla ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Japonya, Avustralya ve Meksika’dakilerin, Music’e gelene ise herkesin ulaşabileceği belirtildi.

Harita ve Music’e gelen özellikler, kullanıcıların konserleri keşfetmesini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Şirket, bu yeniliklerle Spotify gibi dişli rakiplerinin önüne geçmek istiyor. Spotify, geçtiğimiz yıl kullanıcıların yakınlarındaki konserleri gösteren bir özellikle karşımıza çıkmıştı.

Apple Music’te favori şarkıcıların konserlerde söyleyeceği şarkıları keşfedebileceksiniz

Ulaş Utku Bozdoğan: Apple Music Ve Harita'Ya Konser Keşfetme Özellikleri Geldi 1

Apple Music uygulamasına gelen “Set Lists” isimli özellik, kullanıcıların turda olan favori sanatçılarının konserlerinde söyledikleri şarkılardan oluşan set listelerini keşfetmelerini ve sırayla bu şarkıları dinlemelerine olanak tanıyor. Ayrıca, şarkıların prodüksiyonu konusunda da bilgi edinmelerini sağlıyor.

Set listelerine ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Özellik, ilk başta Sam Smith, BLACKPINK, Peso Pluma, Kane Brown, Blink-182 ve Ed Sheeran gibi sanatçıları içerek. Apple, ne sıklıkla bu listelerin güncelleneceğini paylaşmadı.

Haritadan konserleri keşfetmek mümkün hâle geldi

Ulaş Utku Bozdoğan: Apple Music Ve Harita'Ya Konser Keşfetme Özellikleri Geldi 3

Apple Maps’e gelen özellik ise canlı müzik deneyimi için en iyi mekanları öne çıkarıyor ve kullanıcıların gidebilecekleri konserleri keşfetmesini sağlıyor. Şirket, 40’tan fazla kılavuzun 10’dan fazla şehre yayıldığını söylüyor. Bu şehirlerin, yukarıda bahsettiğimiz ülkelerden olduğunu vurgulayalım. Yani Türkiye’de şu an için yok.

Öte yandan özellik, Shazam’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı konser keşif aracından da yararlanıyor. Bu şekilde kullanıcılar, platformdaki konser bilgilerinden yararlanarak direkt harita üzerinden yaklaşan konserleri görebiliyor.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar