Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilApple SOS Hizmeti 2 Ülkede Daha Kullanıma Açıldı

Apple SOS Hizmeti 2 Ülkede Daha Kullanıma Açıldı

Apple’ın SOS özelliği Avusturalya ve Yeni Zelanda ülkelerinde kullanıma açıldı. Bu özellik, geçtiğimiz günden itibaren iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde kullanılabilir hale geldi. SOS özelliği kullanıcılara acil durum müdahale gruplarına gönderilmek üzere hayati bilgileri toplayacak kısa bir anket sunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Apple Sos Hizmeti 2 Ülkede Daha Kullanıma Açıldı 1
Uyduyla irtibat kurulduktan sonra iki istikametli sohbet mümkün. Kapsama alanı olmadığı için acil servislere yapılan bir arama başarısız olursa arama ekranında uydu seçeneği belirecek. Ayrıyeten acil durumlarda ne yapacağınızı bilmeniz için yabanî tabiata çıkmadan evvel denemek isteyebileceğiniz bir demo modu da mevcut.

Ulaş Utku Bozdoğan: Apple Sos Hizmeti 2 Ülkede Daha Kullanıma Açıldı 3
Apple SOS hizmeti bugüne kadar Avusturya, Belçika, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İngiltere ve ABD üzere ülkelerde kullanılabilir durumdaydı. Şirket bu sistemin şimdiden birçok defa hayat kurtarmaya yardımcı olduğunu bildirdi. Pekala siz Apple SOS özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar