Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobilApple'dan hayranlarını heyecanlandıran bilgiler geldi

Apple’dan hayranlarını heyecanlandıran bilgiler geldi

Apple’ın gelecek yıl en yeni Macbook modellerini tanıtacağı konuşuluyor. Bu yeni kuşak notebook’lar, şirketin son M3 yonga setiyle donatılacak ve bu, hem performans hem de güç verimliliği açısından iyileştirmeler sunacak.

Bu bilgiler Bloomberg muharriri Mark Gurman tarafından aktarıldı. Apple’ın bu hafta içinde yeni iPad modellerini duyurması bekleniyor. Fakat, M3 yonga setiyle çalışacak yeni jenerasyon MacBook’ların lansmanının gelecek yıl yapılacağı belirtiliyor. Gurman, bu MacBook’ların en erken bahar ya da yaz aylarında piyasaya sürülebileceğini belirtiyor. Ayrıyeten, M3 yonga setine sahip 13 inç ve 15 inç MacBook Air modelinin mühendislik doğrulama testi etabında olduğu bilgisi de paylaşıldı.

Apple’dan hayranlarını heyecanlandıran bilgiler geldi

Diğer yandan, M3 MacBook Pro modelleri daha ileri bir kademede bulunuyor ve seri üretim için hazırlıklar yapılıyor. Mark, 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin M3 Pro ve M3 Max yonga setleriyle tasarım doğrulama testi basamağına geldiğini aktarıyor. Şayet bu bilgiler doğruysa, yeni MacBook’ların 2024’ün başlarında yahut bahar aylarında tanıtılması mümkün.

Apple’ın evvelki lansman döngüsüyle uyumlu olarak, M2 Pro ve M2 Max yonga setleriyle güçlendirilmiş MacBook Pro modelleri 2023’ün Ocak ayında tanıtılmıştı. Enteresan bir halde, bu hafta içinde tanıtılacak yeni iPad’lerle ilgili söylentilere de dikkat çekiliyor. Bu tabletlerin, yalnızca A16 Bionic ve M2 yonga seti üzere küçük güncellemelerle geleceği, büyük değişikliklerin planlanmadığı belirtiliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar