Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilAşı Tersliği, Spotify'ın Başına Bela Oldu

Aşı Tersliği, Spotify’ın Başına Bela Oldu

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify, ünlü podcast sunucusu Joe Rogan yüzünden karmaşık bir sürecin içerisine girdi. Son dönemlerde yaptığı podcast yayınlarında aşı karşıtlığı yapan Rogan, gelen tepkiler üzerine harekete geçmek zorunda kaldı. Şirket, COVID-19 ile ilgili yayınlarda kullanıcıları gerçek verilerin yer aldığı bir bilgi merkezine yönlendirmeye çalışacak.

The Joe Rogan Experience ismine sahip olan ve aylık indirme sayısı 200 milyonu aşan podcast yayını, çeşitli sanatçıların ve tıp dünyasının uzun zamandır tepkisini çekiyordu. Örneğin aralarında Neil Young ve Joni Mitchell gibi isimler bulunan bir grup sanatçı, şarkılarıın Spotify’dan kaldırılmasını istemiş, bilim insanları ise Spotify’a mektup yazmışlardı. İşte tüm bunlar, Spotify’ın harekete geçmesine yol açmış durumda.

Spotify, içerik üreticilere de yardımcı olacak

İnanç Can Çekmez: Aşı Tersliği, Spotify'ın Başına Bela Oldu 1

Spotify CEO’su Daniel Ek tarafından yapılan açıklamalarda, “Bu daha önce eşi benzeri görülmemiş dönemde denge sağlamak ve tıp ve bilim topluluklarından yaygın kabul görmüş bilgilere erişim sağlamanın zorunluluğumuz olduğunu net bir şekilde gördüm.” ifadeleri kullanıldı. Ancak şirket, COVID-19’la ilgili veri merkezine nasıl bir yönlendirme yapılacağına dair bir bilgi vermedi. Bu özellik, Twitter veya Instagram‘da gördüklerimize benzer şekilde kullanıcıya sunulabilir.

Daniel Ek, bu süreçte içerik üreticilere de yardımcı olacaklarını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre Platform Kuralları güncellenecek ve içerik üreticilerin COVID-19’la ilgili işler yaparken nelere dikkat etmesi gerektiği açık bir şekilde anlatılacak. Üstelik bu kurallar dinamik bir yapıda olacak. Bilim insanlarıyla dirsek temasında bulunacak olan Spotify, kuralların günün şartlarına uygun şekilde düzeltilmesini sağlayacak.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar