Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaBilimAy'ın bilinmeyen bölgesine inen Hindistan'dan flaş paylaşım! İşte uzaylılar

Ay’ın bilinmeyen bölgesine inen Hindistan’dan flaş paylaşım! İşte uzaylılar

Hemen yazımızın en başında belirtelim. Fotoğraflar kimi okurlarımız için ziyadesiyle rahatsızlık verici olabileceğinden dolayı bunları sayfamıza koymadık. Lakin ben tekrar de uzaylıları görmek istiyorum diyorsanız fotoğraflara buraya tıklayarak haberin kaynağından göz atabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Hindistan geçtiğimiz ayda uydumuz Ay’a Chandrayaan-3 vazifesiyle muvaffakiyetle iniş yapmıştı. Uzay ekipmanlarını yakın vakitte çalıştırmaya başlayan Hindistan, yakın vakitte uzay aracının çektiği bir paylaşım yaptı. Fotoğraflarda ise aslında uzaylıların olduğu fark edildi ve sosyal medya tam manasıyla karıştı. Pekala bu nasıl fark edildi? İşte ayrıntılar.

Ay’ın bilinmeyen bölgesine inen Hindistan’dan flaş paylaşım! İşte uzaylılar

Her sene uzaylı furyası gündeme çıkıyor. Ama bu seferki sahiden de korkunç zira fotoğraf aslında olağan bir paylaşım olarak yayınlanmıştı. Hindistan’ın yaptığı paylaşımı inceleyen analistler, fotoğrafın öte tarafında bir uzaylıya benzeyen bir cisim gördüklerini sav ettiler. 

Daha sonra ise bu gelişme sosyal medyada yayıldı ve Hindistan paylaşımı çabucak kaldırdı. Epey ürkünç olan fotoğraf, renk ayarlarının yapılmasıyla ortaya çıkmış. Pekala fotoğrafta hakikaten ne vardı?

Analistlerin yorumuna nazaran bu fotoğraftaki uzaylı tipi, aşina olduğumuz uzaylı “tipine” hiç de benzemiyor. Epeyce tuhaf olan bu uzaylı hayallerin nitekim de ötesinde. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda bu fotoğrafın epey ürkünç olduğu da söyleniyor ancak rahatsız olabilecek beşerler olduğundan ötürü sayfamıza koyamadığımızı tekrardan hatırlatmak gerek.

Her şeye karşın, bu fotoğraftaki uzaylı aslında kurgusal da olabilir. Analist denilen şahıslar fotoğrafta oynama yapıp spekülasyon da yaratmış olabilir. Bilim dünyası tarafından şimdi doğrulanmayan bu fotoğraf hakkında uzmanların bir açıklama yapması da bekleniyor. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar