Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaMobilApple'a en kıymetli rakiplerinden birinden övgü dolu kelamlar geldi

Apple’a en kıymetli rakiplerinden birinden övgü dolu kelamlar geldi

Çin’in teknoloji devi Huawei’nin kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei, şaşırtan bir formda Amerikalı rakibi Apple’a olan hayranlığını lisana getirdi. Huawei’nin sponsor olduğu Milletlerarası Üniversite Programlama Yarışı’nda konuşan Ren, yabancı markalara karşı ksenofobiyi reddettiğini vurgulayarak Apple’a olan hürmetini açıkladı.

Ren, Apple’ın neden bu kadar başarılı olduğunu sık sık sorguladıklarını belirterek, Huawei ile Apple ortasındaki farkı gördüklerini söz etti. Ren’e nazaran, bu çeşit bir öğretmene sahip olmaktan büyük bir memnunluk duyduklarını ve bu nedenle kendisini bir Apple hayranı olarak nitelendirebileceğini belirtti.

Apple’a en kıymetli rakiplerinden birinden övgü dolu kelamlar geldi

Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarında, Huawei’nin son 5G amiral gemisi telefonları Apple’ın telefonlarıyla yarışıyor. Huawei, 2019 yılında o periyodun ABD Başkanı Donald Trump tarafından Entity List’e alındığında büyük bir darbe aldı. Bu, şirketin kritik çiplerden yoksun bırakılmasına ve Batı pazarındaki varlığını değerli ölçüde etkileyen Google uygulamalarına ve hizmetlerine erişimini kaybetmesine neden oldu.

Bunlara karşın Huawei, kendi yonga seti olan HiSilicon Brin 9000S ile çalışan premium Mate 60 telefonunun lansmanıyla beklenmedik bir dönüş yaptı. Bu atılım, kendi yonga setlerini tasarlama yaklaşımıyla Apple’ı hatırlatıyor.

Huawei’nin Apple ile bu ağır rekabetin ortasında dahi kıymetli dersler çıkarabileceği bir gerçeği olarak Ren Zhengfei’nin bu beklenmedik övgüsü öne çıkıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar