Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilBeeper Küçük'ün Android için en yeni iMessage konseyimi bir Mac gerektiriyor

Beeper Küçük’ün Android için en yeni iMessage konseyimi bir Mac gerektiriyor

Ancak yeni metot, Apple imali bir masaüstü yahut dizüstü bilgisayardan “kayıt verilerini” göndermek için Mac erişimini gerektiriyor ve bu da kullanıcıların uygulamaya ne kadar sadık kalacağı sorusunu gündeme getiriyor. Şirket, yeni fonksiyonelliği 19 Aralık Çarşamba günü Beeper Cloud Mac uygulamasına yapılacak bir güncellemede göreceğinizi söylüyor.

Beeper’ın mevcut formülü, Android’deki iMessage temaslarının kimliğini doğrulamak için fizikî bir Mac bilgisayardan gönderilen kimlik bilgilerinin (“kayıt verileri”) kullanılmasını gerektiriyor. Şirketin son planları artık Mac sorumluluğunu kullanıcılara bırakıyor.

Beeper Küçük’ün Android için en yeni iMessage heyetimi bir Mac gerektiriyor

Beeper Mini, sadece bir telefon numarasıyla Android’de kesintisiz iMessage sohbetleri vaat ederek ve sunarak büyük bir tantanayla piyasaya sürüldü. Lakin kaçınılmaz üzere görünen bir atakla Apple, uygulamanın temel fonksiyonelliğini ortadan kaldırdı ve startup’ı 3 trilyon dolarlık şirketle kedi-fare oyununa girerken yeni süreksiz tahliller uygulamaya zorladı.

Beeper, Mac’teki Beeper Cloud için yarınki güncellemenin, Beeper sunucularındaki tıpkı doğrulama bilgilerinden yararlanan binlerce hesap yerine bireyler için eşsiz “1:1” kayıt dataları oluşturacağını söylüyor. Şirket, yeni yaklaşımın “bağlantıyı çok emniyetli hale getirdiğini” söylüyor. Lakin, bir Mac’i Beeper Cloud’a bağladıktan sonra kayıtlı Mac’in yeniden de bilgileri “periyodik olarak tekrar oluşturması” gerekecek; münasebetiyle bu, bilgisayarla tek seferlik bir temas olamayacak.

Mac’iniz yoksa ve Beeper Mini’yi kullanmak istiyorsanız şirket, bir arkadaşınızdan doğrulama için Apple bilgisayarını kullanmasını isteyebileceğinizi söylüyor. Şirket, “Testlerimizde 10-20 iMessage kullanıcısı birebir kayıt bilgilerini itimatla kullanabilir” dedi. Sözcü, hesabınıza bağlı bir telefon numaranız yoksa güncellemenin iMessage’da Apple ID e-postanızla sohbeti geri yükleyeceğini söyledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar