Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaYazılımBing AI sohbet entegrasyonunda son adıma geçildi

Bing AI sohbet entegrasyonunda son adıma geçildi

Microsoft, Windows ve Android aygıtları ortasındaki ahengi artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu uğraşların bir kesimi olarak Microsoft Launcher ile Android kullanıcılarına birçok kolaylık sunulmuştu. Bu kolaylıklar ortasında aygıtlar ortasında panonun senkronize edilmesi yer alıyordu. Artık ise Microsoft Launcher’ın beta sürümünde yeni bir özellik ekleniyor: Bing Chat AI entegrasyonu.

Bu entegrasyon sayesinde kullanıcılar, Microsoft Launcher arama çubuğundan direkt bir Bing Chat oturumu başlatabilirler. Artık Bing uygulamasını ayrıyeten indirmeye gerek kalmayacak. Bu özelliğin varlığı birinci olarak Windows meraklısı @XenoPhanter tarafından fark edildi. O, bu özelliğe dair ekran imajlarını X platformunda paylaştı.

Bing AI sohbet entegrasyonunda son adıma geçildi

Bu ekran manzaraları, Bing Chat’i metin komutlarıyla erişilebilir bir halde gösteriyor. Kullanıcılara üç farklı mod sunuluyor: Yaratıcı, Dengeleyici ve Kesin. Ayrıyeten, Bing Chat ile sesli etkileşim de mümkün. Bu özellikler Bing’in Android için olan standart uygulamasıyla uyumlu görünüyor.

Beta sürümde yalnızca Bing Chat AI entegrasyonu değil, birebir vakitte yeni bir Bing Arama widget’ı da yer alıyor. Bu widget, kullanıcılara ana ekranlarından süratli arama yapabilme imkanı tanıyor.

Microsoft, Bing Arama ve Bing Chat özelliklerinin tüm Microsoft Launcher kullanıcılarına ne vakit sunulacağına dair bir açıklama yapmadı. Lakin Surface Duo aygıtlarına da bu özelliklerin sunulduğunu görebiliyoruz. Şayet bu yeni özellikleri denemek isterseniz, Google Play Store’dan Microsoft Launcher’ın beta sürümüne katılabilirsiniz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar