Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaOtomobilBMW arabası bıraktı seyahat teknesi üretmeye başladı! Tabi ki lüks!

BMW arabası bıraktı seyahat teknesi üretmeye başladı! Tabi ki lüks!

BMW ise bunu değiştirmek istiyor. Tipik olarak lüks yatlar inşa eden TYDE ile işbirliği yapan şirket büsbütün elektrikli bir tekne geliştirdi. Şirket, bu tekneyi inşa etmek için yat yarışı teknolojisini (evet, hakikat okudunuz!) kullandı. Fakat bu bir yat değil, tahminen bir düzine insanı barındırabilecek üzere görünen tek katlı bir tekne. Teknenin en yüksek suratı 30 knot yahut saatte yaklaşık 34 mil. Buna karşılık, Jaguar’ın 2018’de sürat rekorunu kıran gazla çalışan teknesi, saatte 77 deniz mili yahut yaklaşık 148 mil süratle ilerliyordu.

Karışıma öbür bir tuhaflık eklemek için, (Aslan Kral, Karayip Korsanları ve öteki pek çok sinemanın müziklerini bestelemesi ile tanınan) Hans Zimmer, tekne için yerleşik bir sinema müziği geliştirdi.

BMW arabası bıraktı seyahat teknesi üretmeye başladı! Tabi ki lüks!

Bu, ses sisteminin Hans Zimmer’in imzası dışında rastgele bir şeyi çalabilecek durumda olup olmadığını merak etmenize neden oluyor lakin ne yazık ki bu bilgi basın bülteninde yer almıyor. Bu basın açıklamasına nazaran, yerleşik ses sistemi “mükemmel ses kalitesi” sunmak için Dolby Atmos’u destekliyor lakin sudayken (özellikle teknenin yarı açıkken) tipik olarak size eşlik eden çevresel gürültü ölçüsü kelam konusu olduğunda bu aslında muhtemelen kıymetli olmayacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bmw Arabası Bıraktı Seyahat Teknesi Üretmeye Başladı! Tabi Ki Lüks! 1

Ancak günün sonunda, garip bir iştirak olsa da, bir aracın daha akaryakıt yakmaması ve bunun yerine yenilenebilir güç ile çalıştırılması âlâ bir haber. Bunun daha geniş teknecilik sanayisi üzerinde bir tesiri olup olmayacağı ise şimdilik bir soru işareti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar