Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaYazılımGTA 6'nın çıkış tarihiyle ilgili heyecan verici gelişme: Take-Two ipucunu verdi

GTA 6’nın çıkış tarihiyle ilgili heyecan verici gelişme: Take-Two ipucunu verdi

Şinasi Kaya: Gta 6'Nın Çıkış Tarihiyle Ilgili Heyecan Verici Gelişme: Take-Two Ipucunu Verdi 1

Take-Two Interactive, yayınladığı yıllık yarar raporunda merakla beklenen yeni GTA oyununun çıkış tarihine ait ipucu verdi. Tanınan serinin yayıncısı önümüzdeki mali yıla ait beklentileriyle GTA 6‘nın 2024’te çıkış yapabileceğini ima etti.

Take-Two, dalda yeni standartlar belirleyecek birkaç çığır açan oyun piyasaya sürerek önümüzdeki mali yılda 8 milyar dolarlık rekor bir gelir elde etmeyi umduğunu açıkladı. Kelam konusu devrin 1 Nisan 2024 ile 31 Mart 2025 tarihleri ortasını kapsadığını belirtelim.

Bu gelir gayesine fakat tek bir oyun ulaştırabilir

Raporda açık bir formda GTA’dan bahsedilmese de şirkete bu kadar etkileyici sonuçlar sağlayabilecek başka bir seri hayal etmek sıkıntı. Take-Two’nun geçtiğimiz mali yılda 5.3 milyar dolarlık rekor gelir elde ettiğini belirtelim. Bu sayıya Zynga’nın katkıları sayesinde ulaşıldı.

Şinasi Kaya: Gta 6'Nın Çıkış Tarihiyle Ilgili Heyecan Verici Gelişme: Take-Two Ipucunu Verdi 3

Yayıncının olağan yıllık net gelirleri 3 milyar dolar civarında seyrediyor. Dolayısı ile Take-Two’nun hedeflediği sayılara ulaşabilmesi için değerli satın alımlar yapması, geçmişte çıkardığı oyunların neredeyse iki katını çıkarması ya da serinin hayranları tarafından uzun müddettir beklenen GTA 6‘yı piyasaya sürmesi gerekecek.

Serinin bir evvelki oyunu GTA 5, 2013 yılında çıkış yapmıştı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar