Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilBu telefonlar için Android 14 son durak olacak!

Bu telefonlar için Android 14 son durak olacak!

Samsung, Galaxy serisinin yazılım dayanağını hayli ciddiye alıyor. Şirket, daima olarak yazılım kısmını geliştiriyor ve satış sonrası takviyesindeki liderliğini pekiştiriyor. Bu yılın sonunda birçok Samsung aygıtı için son büyük güncelleme olarak Android 14 tabanlı One UI 6’nın gelmesi bekleniyor.

Android 14‘ün Samsung aygıtlarına resmi olarak gelmemiş olmasına karşın, One UI 6’da kalan müddetlerini geçirmek zorunda kalacak aygıtların bir listesini derledik. Şirketin yazılım siyaseti epey net olduğundan, model güncellemeleri için uygunluk konusunda bir baş karışıklığı yok.

Galaxy S21, Android 14‘e kadar büyük güncellemeler için uygunken, Samsung ek işletim sistemi takviyesi vaat etti. Bu, yaklaşan Android 14’ün bu serinin son işletim sistemi yükseltmesi olmayacağı manasına gelir ve tıpkı durum Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için de geçerlidir.

Bu telefonlar için Android 14 son durak olacak!

S21 FE, kutudan Android 12 ile birlikte çıkarken, 2022’nin gözden geçirilmiş siyaseti onu Android 16‘ya kadar güncellemeler için uygun hale getiriyor. S21 serisinden sonra piyasaya sürülen tüm amiral gemisi modelleri 4 işletim sistemine uygunken, birçok Galaxy A, M ve F serisi telefon Android 14 ile yetinmek zorunda kalacak.

3 işletim sistemine uygun olan Galaxy A serisi telefonlar, Android 14 sürümünden sonra büyük yükseltmeler alacak. Bu ortada, Galaxy M ve Galaxy F serilerinden birçok orta ve bütçe dostu telefon sırf iki büyük yükseltmeyle destekleniyor.

Android 14 tabanlı One UI 6, şu Samsung aygıtları için son büyük güncelleme olacak:

Galaxy A72

Galaxy A52 (A52 5G, A52s)

Galaxy A23

Galaxy A13

Galaxy M53 5G

Galaxy M33 5G

Galaxy M23

Galaxy M13

Galaxy F23

Galaxy F13

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar