Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobilCanon bombayı patlattı! Akıllı telefon üretecek!

Canon bombayı patlattı! Akıllı telefon üretecek!

Canon, görüntüleme teknolojilerinde öncü bir Japon şirketi olarak tanınıyor. Son periyotlarda, akıllı telefon üreticileriyle işbirliklerini araştırma eğilimi gösteriyor. Profesyonel kamera üreticileri ve akıllı telefon markaları ortasındaki bu çeşit paydaşlıklar sürat kazanıyor ve her iki tarafa da görüntüleme ve optik yeteneklerini paylaşma imkanı sunuyor. Böylelikle, markaların bedeli artıyor. Bu trendin hoş örnekleri ortasında Vivo ve Zeiss, OPPO ve Hasselblad, Xiaomi ve Leica işbirlikleri yer alıyor. Canon da bu istikametteki gelişmeleri dikkatle inceliyor.

Yakın tarihli bir röportajda Canon China Lideri Hiroki Ozawa, akıllı telefon ve kamera üreticileri ortasında artan işbirliği trendini kabul etti. Canon’un bu bahiste etkin araştırmalar yaptığını belirtti. Fakat bu potansiyel atakların ne vakit gerçekleştirileceği konusunda şimdi karar verilmediğini vurguladı. Canon, süregelen sektörel trendleri göz önünde bulundurarak, mevcut piyasa taleplerine uygun bir kıymetlendirme yapmayı planlıyor.

Canon bombayı patlattı! Akıllı telefon üretecek!

Ozawa’ya, “Fotoğrafçılık üç jenerasyonu fakirleştirir” sözü sorulduğunda, DSLR yani dijital tek lensli refleks kameraların maddi zorluklara neden olmadığını, tersine memnunluk getirdiğini belirtti. DSLR kameraların epeyce değerli olabileceğini, on binlerce yuan kıymetinde olabileceğini kabul ederken, bu kameraların kullanıcıya sağladığı kıymet ve onlara duygusal olarak bağlanma hissinin, birinci yatırımın çok üzerinde olduğunu tabir etti.

Ozawa, DSLR kameraların yüksek maliyet-efficacy oranları nedeniyle tüketiciler tarafından tercih edildiğini belirtti. Bu kameralarla çekilen fotoğrafların ve onların taşıdığı duygusal kıymetin, alıcıların satın alma maliyetini haklı çıkardığını söz etti.

Canon’un akıllı telefon üreticileriyle muhtemel işbirliklerini araştırması, değişen piyasa şartlarına proaktif bir formda ahenk sağlama niyetini gösteriyor. Uzmanlıklarını kullanarak ve akıllı telefon markalarıyla entegrasyon sağlayarak, Canon tüketicilere daha gelişmiş görüntüleme yetenekleri ve tecrübeler sunmayı planlıyor. Bu da, giderek daha fazla ilişkili bir dünyada rekabetçi kalmasına yardımcı olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar