Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaMobilCep dostu Google Pixel 7a özellikleri belirli oldu: Yakında geliyor

Cep dostu Google Pixel 7a özellikleri belirli oldu: Yakında geliyor

Şinasi Kaya: Cep Dostu Google Pixel 7A Özellikleri Belirli Oldu: Yakında Geliyor 1 10 Mayıs tarihli Google I/O 2023 aktifliği, Android 14, Google Pixel 7 serisi ve Pixel Fold dahil olmak üzere yeni kuşak aygıt ve teknolojilere konut sahipliği yapacak. Bu bağlamda aktiflikte karşımıza çıkacak Pixel 7 serisi de yavaş yavaş netleşmeye başladı. Artık son olarak ailenin bütçe telefonu Pixel 7a modelinin resmi çıkış tarihi ve teknik özellikleri paylaşıldı. 

Pixel 7a özellikleri

Bildirilenlere nazaran Pixel 7a, yenilenmiş bir dizayna sahip olsa da selefi Pixel 6a’yı temel alacak. Bununla birlikte yeni aygıtın FHD+ çözünürlük sunan 6,1 inç boyutlarında OLED ekranı koruyacağı belirtiliyor. Lakin selefinden farklı olarak 90Hz yenileme suratı sunacak .Kaputun altında ise Tensor G2 platformundan takviye alacak telefonun, 18W süratli şarj desteği ve IP67 (suya ve toza karşı dayanıklılık) sertifikası ile vitrine çıkması bekleniyor.

Şinasi Kaya: Cep Dostu Google Pixel 7A Özellikleri Belirli Oldu: Yakında Geliyor 3 Pixel 7a modelinde karşımıza çıkacak en büyük yükseltme ise kamera tarafında olacak diyebiliriz. Aygıtın art kısımda 64MP birincil ve 13MP ultra geniş yardımcı sensörler ile destekleneceği söyleniyor. Ek olarak bu kameralar, Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma (8x’e kadar) ve Gerçek Cilt Tonu geliştirmeleri ile karşımıza çıkacak. 

Google tarafından yapılan açıklamaya nazaran Pixel 7a, Karbon, Kutup Mavisi, Pamuk ve Mercan olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle 11 Mayıs 2023 tarihinde tanıtılacak. Ayrıyeten yeni bütçe modelinin, Google tarafından üretilen son ”A” serisi aygıt olması bekleniyor. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar