Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilDDTECH telekom pazarında 13 milyonu aşkın kimlik doğrulama gerçekleştirdi

DDTECH telekom pazarında 13 milyonu aşkın kimlik doğrulama gerçekleştirdi

Ulaş Utku Bozdoğan: Ddtech Telekom Pazarında 13 Milyonu Aşkın Kimlik Doğrulama Gerçekleştirdi 1 Turkcell ve Vodafone’a kimlik doğrulama ve evrak imzalama hizmeti sunan DDTECH, iki firmanın 81 vilayetteki mağazalarında bugüne kadar 13 milyonu aşkın kimlik doğrulama gerçekleştirdiğini duyurdu.

DDTECH, yeni kimlik kartlarının içindeki sertifika ile ıslak imza gerekmeden doküman imzalama imkanı sunuyor. Telekom firmalarının yanı sıra pek çok bölümdeki firmalara kimlik doğrulama hizmeti sunuyor. Bu sayede kimlik sahteciliğinin önüne geçiliyor.

DTECH CEO’su Gökhan Tahtacı, geliştirdikleri kimlik doğrulama hizmetinin bugün telekomünikasyon kesiminin iki büyük firması olan Turkcell ve Vodafone tarafından, Türkiye’nin 81 vilayetindeki binlerce mağazada kullanıldığını belirtti. Tahtacı, iki operatörün mağazalarında gerçekleştirdiği aktivasyon, evre üzere abonelik süreçleri kapsamında standart kart okuyucularla 13 milyonu aşkın kimlik doğrulama süreci gerçekleştirildiğini söyledi.

Kimlik kartının PIN kodunu girmek kâfi oluyor

TÜBİTAK BİLGEM iş birliği ile doküman idare sistemlerine entegre olarak çalışan kart okuyucular hem kimlik doğrulama hem de evrak imzalama süreçlerinin büsbütün kağıtsız formda yürütülmesine imkân tanıyor. Kullanıcılar, Turkcell ya da Vodafone mağazalarında gittikleri vakit, abonelik süreçlerinde gereken doküman onaylarını DDTECH’in geliştirdiği kart okuyucular aracılığıyla imza atmadan, yalnızca e-Devlet’ten öğrenebilecekleri T.C. kimlik kartlarının PIN kodunu tuşlayarak yapabiliyor. DDTECH’in kart okuyucuları bugün telekomünikasyon dışında finans, sıhhat, güç üzere kesimlerin de kullanımına uygun.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar