Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaMobilEkonomik krizin olduğu argüman edilen Türkiye’de iPhone 15 stokları birkaç saatte tükendi!

Ekonomik krizin olduğu argüman edilen Türkiye’de iPhone 15 stokları birkaç saatte tükendi!

Hatırlanacağı üzere Apple geçtiğimiz günlerde iPhone 15 etkinliğinde yeni kuşak iPhone 15 modellerini tanıtmıştı. Bu tanıtımın çabucak ardından telefonların ön siparişe sunulacağı ve teslimatlarında kısa mühlet içerisinde başlayacağı belirtilmişti.

Elbette iPhone 15’in ön siparişe açıldığı ülkeler ortasında Türkiye de yer alıyordu. Her ne kadar iPhone 15’in en kıymetli satıldığı 2. Ülke olsak da (Evet bu yıl 1. Sırayı Brezilya’ya kaptırdık) iPhone’a olan talep bir oldukça fazla. Üstelik bunun için ultra varlıklı olmaya gerek yok. Hatta varlıklı olmaya bile gerek yok. Pekala ülkemizde minimum fiyatla çalışanlar da rahatlıkla iPhone satın alabiliyorlar. Keza sokağa çıktığınızda bunu rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Ekonomik krizin olduğu tez edilen Türkiye’de iPhone 15 stokları birkaç saatte tükendi!

Zaten Türkiye’de iPhone’a olan bu ilgi, iPhone 15 ön siparişlerinde de kendisini göstermiş durumda. iPhone 15 Türkiye’de ön siparişe açıldığı gün saatler içerisinde tükendi. Evet saatler içerisinde. Apple Türkiye’ye birinci partide göndermek için ne kadar eser ayırdı bilinmez. Lakin bu eserler an itibariyle tükendiği için iPhone satın almak isteyenlere teslimat müddeti için en erken 6 hafta sonrasına gün veriliyor.

Dürüst olmak gerekirse bu durum biraz farklı. Bir yanda derin bir ekonomik kriz yaşandığına dair savlar, öteki yanda ise arabaların ve ön siparişe açılan iPhone 15 stoklarının süratli bir biçimde tükenmesi. Yorum sizlerin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar