Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaOtomobilElon Musk Twitter için Tesla payı satıyor!

Elon Musk Twitter için Tesla payı satıyor!

Musk, perşembe günü paylaştığı bir tweette “bugünden itibaren planlanmış başka TSLA satışı olmadığını” söyledi. Perşembe ve cuma günkü bilgilere göre Musk, bu hafta toplamda yaklaşık 9,6 milyon hisse sattı. Bu satış şirketteki toplam hissesinin %5,6’sına eşit.

Musk’ın sattığı Tesla hisselerinin tamamının kamuya açıklanıp açıklanmadığı henüz belli değil. Tesla, bazı haber kaynaklarının konuyla ilgili bilgi taleplerine henüz yanıt vermedi.

Satış haberi, Musk‘ın pazartesi günü, milyonlarca tekil kullanıcı ve küresel lider tarafından kullanılan sosyal medya platformu Twitter’ın kontrolünü ele almak için yaptığı 44 milyar dolar nakitlik satın alma anlaşmasını imzalamasının ardından Musk, anlaşmanın bir parçası olarak, Twitter’a 21 milyar dolar öz kaynak taahhüdü sağlayacağını söylemişti.

Elon Musk Twitter için Tesla hissesi satıyor!

Milyarderin bu satış sonrasında elde ettiği 8.5 milyar dolar dışında kalan 12,5 milyar dolarlık öz sermaye finansmanını nasıl sağlayacağı henüz belli değil. Bazı kaynaklar Musk’ın bir ortak arayışında olduğunu iddia ediyor.

Satış haberlerinin ardından Tesla hisseleri cuma günü sabah, yaklaşık %5 yükseldi. Fakat hisseler Musk‘ın 4 Nisan’da Twitter’ın %9’dan fazla hissesini satın aldığını açıklamasından bu yana %20 değer kaybetmişti. Forbes’a göre Musk’ın bugünkü net değeri ise 268 milyar dolar.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar