Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaFacebook'ta ek profil devri başlıyor

Facebook’ta ek profil devri başlıyor

Şirket, ana hesabınıza eklenen dört adede kadar ek ferdî profil için @kullanıcı ismi eklemenize müsaade verecek. Yeni bir takma isim oluşturduktan sonra, bunlar ortasında geçiş yapmak için oturumu kapatıp tekrar açmanız gerekmeyecek. Facebook bu özelliği birinci olarak geçen temmuz ayında test etmeye başladı.

Meta, her profilin, sırf o profilin ilgi alanlarına dayalı olarak ilgili içeriğe sahip kendi eşsiz yayınına sahip olacağını söylüyor. Şirket, “Sevdiğiniz yemek sahnesi için bir profil, arkadaşlarınız ve ailenizle irtibat kurmak için öbür bir profil düşünün” diye yazdı. Şirket, Instagram’ın benzeri bir özellikteki muvaffakiyetinin bu atağa ilham verdiğini ve bu özelliğin beta testinin Facebook’a birçok kişinin “en alakalı olduğuna inandıkları amaç kitleyle etkileşim kurmak için” arkadaşları, kümeleri ve ilgi alanlarını daha net bir halde organize etmekten hoşlandığını öğrettiğini söylüyor.

Facebook’ta ek profil devri başlıyor

Her yeni profil, Facebook’un varsayılan zımnilik ve bildirim ayarlarıyla yine başlayacaktır, münasebetiyle bunları her biri için manuel olarak değiştirmek isteyebilirsiniz. Ayrıyeten birincil Facebook hesabınızda fazladan profilleriniz olduğu görünmeyecek.

Bu özellik kimi kısıtlamalarla birlikte geliyor. Öncelikle, Facebook’un Dating, Marketplace, Profesyonel Modu ve ödemeler, lansman sırasında ikincil profillerinizde kullanılamayacak. Ayrıyeten ekstra kullanıcı isimlerine yönelik iletileşme sırf Facebook uygulamasında ve web üzerinde yapılabilecek. (Ek profiller için Messenger takviyesi “önümüzdeki aylarda” sunulacak.) Son olarak, sadece uygun yetişkin hesapları yeni profiller oluşturabilecek. Unutmayın: Yeni kullanıcı isimleriniz da Facebook’un siyasetlerine tabidir; yani yaşınızı yahut pozisyonunuzu yanlış beyan veremezsiniz.

Bu özellik perşembe günü dünya genelinde kullanıma sunulmaya başlayacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar