Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaYazılımWindows'un Copilot AI'si 26 Eylül'de kullanıma sunuluyor

Windows’un Copilot AI’si 26 Eylül’de kullanıma sunuluyor

Microsoft, perşembe günkü yıllık etkinliğinde katiyetle yapay zeka hakkında konuşmaya çok vakit harcadı ve şu anda Edge tarayıcısında, Microsoft 365 platformunda ve Windows’ta çeşitli sürümlerde mevcut olan Copilot AI’nın, Powerpoint’ten Microsoft 365 platformuna kadar tüm Microsoft eserlerinde tek, birleşik ve her yerde bulunan üretken bir yapay zeka asistanında paketleneceğini duyurdu.

Etkinlik sırasında verilen örneklerden biri, telefonunuzdan bilgi çekmek için dizüstü bilgisayarınızdaki Copilot’un kullanılması oldu. Copilot’tan, telefonunuzun kısa iletilerinden yahut Bing Chat geçmişinden (veya bilgilerin saklandığı yerden) alabileceği uçuş bilgilerinizi bulmasını isteyebilir ve daha sonra seyahatiniz sırasında bir tiyatro oyunu için size bilet satışı yapabilir. Unutmayın, tüm bunların gayesi bilhassa daha fazla şey satın almanızı sağlamak.

Güncellenen yapay zeka, öbür rakip sistemlerde daha evvel gördüğümüz bir dizi özellik ve fonksiyonu sunacak; örneğin yapay zekalı Microsoft Alışveriş (Google Lens gibi) ile fotoğraflarına nazaran kıyafet alışverişi yapabilmek üzere.

Windows’un Copilot AI’si 26 Eylül’de kullanıma sunuluyor

Etkinlik sırasında oynatılan bir demo görüntüde, Google’ın Magic Eraser’ına emsal biçimde, insanların masaüstü pencerelerini düzenlemek, Spotify çalma listeleri oluşturmak ve fotoğraf art planlarını komutla kaldırmak için yapay zekayı kullandığı görüldü. Bilhassa okul çağında çocuğu olanlar için kullanışlı özelliklerden biri yeni Windows Ink Anywhere. Surface’ın kalemi elinizdeyken, Windows işletim sistemindeki rastgele bir metin kutusuna yazabilirsiniz.

Microsoft, geçen kasım ayında ChatGPT’nin piyasaya sürülmesinden bu yana üretken yapay zeka ihtilalinin ön saflarında yer aldı. Şirket, 2019’da GitHub’u satın almak ve geçen ocak ayında OpenAI ile devam eden iştirakini kıymetli ölçüde genişletmek de dahil olmak üzere, teknoloji üzerinde çalışmak üzere yıllarca ve milyonlarca dolar Ar-Ge harcadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar