Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaSnapchat+ 5 milyon aboneye ulaştı

Snapchat+ 5 milyon aboneye ulaştı

Snap perşembe günü yaptığı açıklamada, hayranlara özel özellikler sunan premium hizmet Snapchat+’ın 5 milyondan fazla fiyatlı aboneye sahip olduğunu duyurdu.

Bu dönüm noktası, geçen haziran ayında başlatılan hizmetin nisan ayında 3 milyon kayıt sayısını geçmesinin akabinde geldi. Bu, her ay Snapchat kullanan 750 milyon kişinin yalnızca küçük bir kısmı lakin reklam dışı gelir kaynaklarını artırmak isteyen şirket için bu değerli bir sayı. Bloomberg’in işaret ettiği üzere Snap CEO’su Evan Spiegel, “orta vadeli hedefinin” 10 milyon ödeme yapan kullanıcıya ulaşmak olduğunu söylüyor.

Snapchat+ 5 milyon aboneye ulaştı

Snapchat, kullanıcıları ayda 4 dolarlık hizmete kaydolmaya ikna etmek için üretken yapay zeka araçlarını ve başka özel özellikleri kullandı. Şirket, MyAI sohbet robotunu ve yakın vakitte üretken AI selfie özelliğini birinci defa tanıttığında, araçlar başlangıçta ödeme yapan abonelerle sonluydu. Arkadaşlarınızın Öykünüzü kaç defa görüntülediğini denetim etme yeteneği ve özel Bitmoji özelleştirmeleri üzere öteki avantajlar, uzman kullanıcıların ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

Snapchat+’ın izafî başarısı, Elon Musk’un güç durumdaki toplumsal medya şirketinin işini tekrar canlandırma stratejisinin odak noktası haline getirdiği X Premium’la tezat oluşturuyor. X, abone sayısını resmi olarak yayınlamadı lakin Mashable’a konuşan bir araştırmacı, yakın vakitte bu sayının bir milyonun altında olduğunu varsayım etti.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar