Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaMobilGalaxy S23 Ultra epeyce değerli bir muvaffakiyet elde etti

Galaxy S23 Ultra epeyce değerli bir muvaffakiyet elde etti

Samsung’un en üst düzey akıllı telefon modeli olan Galaxy S23 Ultra, DxOMark değerlendirmesinden geçerek özçekim kameralarıyla en yeterli 10 içerisine girmeyi başardı. Bu başarısı ile dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birinin amiral gemisi olarak ismini duyurdu.

Galaxy S23 Ultra, DxOMark’ın özçekim kamera testinde 141 puan topladı. Bu puan, görüntü ve fotoğraf olmak üzere iki farklı kategorideki performansına dayanıyor. Görüntü performansında 145 puan alırken, fotoğraf çekimlerinde 139 puanla değerlendirildi. Şirketin belirttiğine nazaran, Galaxy S23 Ultra’nın özçekim kamerası, fotoğraf ve görüntülerinde uygun bir pozlama ve geniş bir dinamik aralık sunuyor. Lakin düşük ışık şartlarında bazen düşük pozlama problemleriyle karşılaşıldığına dikkat çekildi. Ayrıyeten, düşük ışıkta detayların vakit zaman kaybolduğu ve fotoğraf modunda kontrastın yetersiz olduğu tespit edildi.

Galaxy S23 Ultra epey kıymetli bir muvaffakiyet elde etti

DxOMark, birtakım çekimlerde hayaletlenme, halkalanma ve renk kayması üzere sanatsal yanlışları da belirledi. Buna karşın, aygıt, doğal ve parlak iç yer aydınlatma şartlarında hakikat beyaz istikrarı ve doğal görünümlü cilt tonları elde etme konusunda çeşitli övgüler topladı. Otomatik odaklama süratli ve kesin bir halde çalıştı. Gürültü düzeyleri birçok sahnede çok yüksek olmadı ve bokeh efekti yanlışsız derinlik varsayımı sağladı. Ayrıyeten, Samsung’un amira gemisi, tesirli görüntü sabitleme özelliğiyle de takdir topladı.

Sonuç olarak, Galaxy S23 Ultra, DxOMark’ın bugüne kadar değerlendirdiği tüm akıllı telefonlar ortasında, özçekim kameraları için global sıralamada 9. sıraya yerleşti. Ultra Premium kategorisinde ise 8. sıradaki yerini aldı. Bu sonuçlar, Samsung’un birçok senaryoda başarılı olan ve hayli yetenekli bir özçekim kamerasına sahip bir akıllı telefonu piyasaya sürdüğünü gösteriyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar