Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilGalaxy S23 Ultra’nın Samsung’a maliyeti ortaya çıktı

Galaxy S23 Ultra’nın Samsung’a maliyeti ortaya çıktı

Samsung Galaxy S23 Ultra, Android tabanlı akıllı telefonlar ortasında en uygunlardan biri olarak kabul edilir. Sayısız özelliği bulunur ve fiyatı, amiral gemisi bir aygıt olmasının doğal bir sonucudur. ABD’de 1199.99 dolarlık bir fiyatla piyasaya sürüldü. Telefonun bedeli, maliyetinden daha yüksek görünmektedir. Fakat, kısa bir müddet evvel gerçekleştirilen araştırmalar, Samsung’un telefonu üretmek için harcadığı maliyetin beklenenden çok daha düşük olduğunu ortaya koydu.

Öncelikle, bir akıllı telefonun üretim maliyeti ile tüketicilerin ödediği fiyat ortasında büyük bir fark olduğunu anlamak değerlidir. Bir telefonun maliyetini hesaplarken sadece modül ve gereç maliyeti göz önünde bulundurulur. Ancak, Ar-Ge, lojistik, pazarlama, işçi maliyetleri ve satış öncesi ve sonrası hizmetler üzere başka faktörler göz gerisi edilir. Hasebiyle, Samsung’un telefonlarına yüksek kar marjı biçtiği eleştirisini yapmadan evvel, tüm bu faktörleri düşünmek gerekir.

Galaxy S23 Ultra’nın Samsung’a maliyeti ortaya çıktı

En son duyumlar, Galaxy S23 Ultra‘nın giriş modelinin gereç maliyetinin 469 dolar olduğunu belirtiyor. Bu maliyet, yonga seti, ekran, kamera, bellek ve öteki bileşenlerin maliyetini içerir. Ayrıyeten, rapor her bileşenin maliyetini daha ayrıntılı bir biçimde açıklıyor. Telefonun kalbi olan yonga seti, maliyetin en büyük kısmını 35 dolarla oluşturuyor. Ekran 28 dolarla ikinci sırada yer alırken, kamera 25 dolarla üçüncü sıradadır. Bellek ve öbür bileşenler ise kalan maliyetleri karşılıyor.

Peki Galaxy S23 Ultra neden bu kadar değerli? Yanıt epeyce kolay: keskin teknoloji ile donatıldı ve premium bir aygıttır. Yüksek performanslı yonga seti, büyük ve parlak ekran, güçlü kamera sistemi yüksek fiyat etiketine katkıda bulunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar