Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaYazılımGmail’e gelen yeni güncelleme epey fonksiyonel özelliklere sahip

Gmail’e gelen yeni güncelleme epey fonksiyonel özelliklere sahip

Google, kullanıcı tecrübesini daima geliştirmeyi hedefliyor ve en son güncellemesiyle taşınabilir aygıtlarda Gmail’deki arama fonksiyonelliğini güzelleştirmeye yönelik çalışmalar yapıyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların muhtaçlık duydukları bilgileri en az eforla bulmalarını sağlamak maksadıyla, daha verimli ve akıcı bir arama tecrübesi sunuyor.

Gmail uygulamasında arama yapmak artık daha kolay, daha süratli ve daha kullanıcı dostu olacak. Bir arama gerçekleştirirken, makine öğrenme modelleri, arama terimi, en son e-postalar ve öbür ilgili göstergeler üzere çeşitli faktörleri kullanarak, en uygun sonuçları liste başında göstermeye yönelik bir uğraş içinde olacak. Bu sonuçlar, başka bir kısımda sunulacak ve kullanıcıların en değerli bilgilere süratle erişmelerini sağlayacak. Öbür sonuçlar ise tarihlerine nazaran sıralanacak.

Gmail’e gelen yeni güncelleme epeyce fonksiyonel özelliklere sahip

Bu güncelleme, bilhassa e-posta bağlantısı ve belge idaresi için Gmail’e güvenen kullanıcıları etkileyecek. En ilgili bilgilere öncelik veren bu özellik, kullanıcıların belli e-postaları yahut evrakları süratlice bulmalarını sağlayacak. Bu sayede hem vakit hem de efor tasarrufu elde edilmiş olacak.

Bu özelliği kullanmaya başlamak hayli kolay. Yöneticiler için bu fonksiyonelliği yönetmek ismine rastgele bir özel denetim gerekmiyor. Kullanıcılar olarak, taşınabilir cihazınızdaki Gmail uygulamasındaki arama çubuğuna gidip ilgili anahtar sözleri girmeniz kâfi. Böylelikle, arama sorgunuza en uygun sonuçları geri alabilirsiniz. Gmail’in arama ve akıllı özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak isteyen kullanıcılar, Yardım Merkezi’ne başvurabilir yahut Google’ın öteki eserlerini ve ilgili denetimlerini keşfedebilirler.

Bu gelişmiş arama tecrübesi dağıtımı, 2 Haziran 2023 tarihinden itibaren evreli olarak başlayacak. Tüm Google Workspace müşterileri ve şahsî Google Hesabı olan kullanıcılar için kullanılabilir olacak. Genişletilmiş dağıtım süreci, özelliğin tüm kullanıcılara ulaşmasını ve güncellenmiş arama fonksiyonelliğine sıkıntısız bir geçişin sağlanmasını hedefliyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar